Ключові партії українського парламенту прощаються зі своїми рейтингами, підтримкою виборців більш-менш користується тільки партія влади. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політолог Андрій Єрмолаєв.
«Можна відзначити політичний провал «УДАРу» і «Народного фронту». Це зафіксували всі соціологи, це просто провал. Невипадково тому ведуться консультації Народного Фронту щодо об'єднання з президентською партією, щоб якось зберегти цей альянс при владі. Падає зараз рейтинг і у президентської партії. Але однак поки Порошенко як політик і його однойменний блок залишаються в першій трійці за показниками довіри з дуже простої причини - це партія влади. В Україні завжди консервативна поміркована частина суспільства підтримує позицію влади і чиновницький апарат», - розповів політолог.
На його думку, є динаміка рейтингів у «Батьківщини» і деяке зростання показників у порівнянні з результатами виборів минулого року.
«Це так тому, що Тимошенко, на мій погляд, дуже вдало останні 3-4 місяці виступає як політик і автор. Використовує ефіри і парламентські трибуни, медіапропаганду. Вона точно і влучно потрапляє в найбільш болючі питання. Це ціни за послуги ЖКГ, на газ. Грубо кажучи, вона в тренді. Всі інші партії, які готуються до виборів, мають дуже слабке представництво на місцях. Навіть ті сили, у яких зараз є якийсь рейтинг, можуть провалитися на місцях», - зазначає експерт.
Єрмолаєв підкреслює, що на майбутніх виборах будуть партії, які виявляться регіоналізовані. Зокрема, так може скластися доля «Опозиційного блоку», який популярний на півдні, на сході, але в нього слабкі позиції на заході і в центрі України.
«Те ж саме може бути і з усіма патріотичними проектами - позапарламентський «УКРОП» і «Правий Сектор». Теж дуже нерівномірні симпатії до цих політичних сил. Це небезпечно тим, що вільно-мимоволі знову буде розфарбування на партійно-політичні кольори. Це вкрай негативно. Я не розумію захват експертів від закону про вибори, оскільки цей закон вносить нові конфлікти в країну. Самоврядування має спиратися на сильну мажоритарну схему», - розповів експерт.
Політолог вважає, що цікава перед виборами ситуація з «Самопоміччю».
«У них досить цікава крива. До цієї партії зростала довіра, з'являлися симпатії. Сила сприймалася як нова, цікава, регіональна. Зараз увага до них пішла на спад. У «Самопомочі», як і у всіх, проблеми. Слабкі і неефективні на місцях.
Досить міцно стоїть на ногах «Опозиційний блок». За Оппоблок все частіше при опитуваннях готові віддати голоси люди, які пов'язані з реальним сектором - це промисловці, малий і середній бізнес», - каже політолог.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.