counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...

Наталія Кацер-Бучковська
Наталія Кацер-Бучковська

«Турецький потік» посилюватиме залежність Європейського союзу від одного постачальника - Росії


Україна має докласти максимум зусиль для того, щоб газотранспортна система (ГТС) не втратила своє стратегічне значення. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила голова підкомітету з питань стійкого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, народний депутат Наталія Кацер-Бучковська.

«Газотранспортна система є особливо важливим стратегічним об'єктом для України, оскільки вона не лише забезпечує фінансовими надходженнями бюджет, а й виконує роль ефективного дипломатичного інструменту в переговорному процесі як з Європейським союзом, так і з Російською Федерацією. Саме тому Україна має докласти максимум політичних зусиль для того, щоб ГТС не втратила свою стратегічну вагу і продовжила залишатися невід'ємною складовою системи транспортування газу до ЄС. Українська ГТС тісно пов'язана із системами таких сусідніх країн, як Росія, Білорусь, Польща, Молдова, Румунія, Угорщина, Словаччина, і через них інтегрована в загальноєвропейську газову мережу. Без перебільшення можна сказати, що ГТС України є мостом між газодобувними регіонами Росії та Середньої Азії і споживачами газу в країнах Європи», - акцентувала вона.

Очевидним є той факт, стверджує Кацер-Бучковська, що побудова інших шляхів для транспортування газу зменшує значення і знижує фінансову привабливість країн - транзитерів російського газу: України, Словаччини та Польщі.

«Проте головна загроза обхідних газопроводів полягає в тому, що європейські покупці поки що не мають можливості самостійно обирати зручні для них маршрути доставки російського газу. Річ у тім, що зараз половина Європи охоплена інтегрованим і вільним ринком газу, а інша половина Європи - внаслідок «холодної війни» - пов'язана трубопроводом з Росією. Таким чином у цій ситуації ініційовані Російською Федерацією газотранспортні обхідні шляхи («Південний потік», або «Турецький потік») посилюватимуть залежність Європейського союзу від одного постачальника - Росії, що суперечить ідеї диверсифікації наведеної в Європейській стратегії енергетичної безпеки», - наголошує парламентарій.

Вона зазначила, що заяви Росії і Туреччини щодо відновлення проекту газопроводу «Турецький потік» викликають занепокоєння в політичних колах Євросоюзу: «Представники ЄС побоюються, що «Турецький потік» дозволить обійти Україну як транзитний маршрут для постачання газу до Європи, збільшивши залежність від російського «Газпрому».

«Союз двох країн поки що є досить хитким, і в такій ситуації Москва і Анкара більше налаштовані на «обмін політичними заявами», ніж на реальну реалізацію проектів», - зауважила Кацер-Бучковська. Крім того, вона звернула увагу, що в сучасній політичній обстановці загроза для України з боку Росії є перманентною, і що ближчим буде закінчення терміну дії договору з Росією про транзит газу через територію України (він добігає кінця в 2019 році), то більше буде спроб Росії дестабілізувати ситуацію. «У даній ситуації потрібна підтримка наших партнерів з ЄС, з якими ми створюємо єдиний ринок. Оскільки для низки європейських партнерів, зокрема країн - транзитерів російського газу, це економічно і політично недоцільно», - резюмувала Кацер-Бучковська.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.





Переглядів: 1181



Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів


/-0,24923396110535-/ /-pc-/
Top