counter
Стрічка новин
Вибрати все
18 Квітня
17 Квітня
Всі новини...

Олег Устенко
Олег Устенко

В уряді неправильно розуміють стратегію подолання бідності


Стратегія подолання бідності - це глобальна концепція, розроблена ООН для країн всього світу. Україна теж мала приєднатися до процесу боротьби з бідністю, проте в українському уряді неправильно пояснюють цю стратегію. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Я вважаю, що концептуально стратегію подолання бідності не зовсім правильно розтлумачують у самому Кабінеті міністрів України. Я б очікував удару за двома основними напрямами. Перше - це все, що стосується захисту бідних і забезпечення їхніх прав, щоб вони фактично могли вижити в умовах нестабільної економіки. Йдеться перш за все про заходи соціального захисту. Тобто захист має бути зосереджено в цьому випадку на найбідніших верствах населення. Як звикли в Україні, окремі категорії громадян потребують додаткового соціального захисту: колишній військовий, колишній шахтар і колишній працівник якогось шкідливого виробництва - це той, на кому зосереджено соціальний захист. А в цьому випадку, перш за все, він повинен бути зосереджений на так званих найбільш вразливих верствах, наприклад, мати сама виховує дітей, інвалід, який не працює і не може звести кінці з кінцями. Тобто ті, хто живуть на мінімальні доходи. Чому це важливо в умовах хиткої економічної ситуації? Інфляція нерівномірно б'є по різних соціальних групах. Ті, хто живе на мінімальні доходи, зазвичай отримують набагато більший удар від змінених макроекономічних умов, наприклад, від інфляції. Якщо, наприклад, середній рівень інфляції за підсумками цього року очікується на рівні 15-20%, то для найбіднішого населення рівень інфляції може бути набагато вищий і вдвічі перевищувати прогнозну оцінку. І другий основний напрям, коли йдеться про боротьбу з бідністю, необхідно створення умов для того, щоб не було бідності. А це вже такі системні чинники, за допомогою яких можна забезпечувати економічне зростання країні», - розповів економіст.

Устенко відзначає, що треба пам'ятати про те, що загальним показником для бідності зараз прийнято вважати прожитковий показник близько двох доларів на день. Все населення, яке живе менше ніж на два долари на день, належить автоматично до категорії найбідніших за методологією ООН.

«Грубо кажучи, на місяць це десь півтори тисячі гривень. Велика частина українських пенсіонерів потрапляє в цю категорію. У будь-якому випадку боротьба з бідністю - це найважливіша умова. Вона стояла в цілях тисячоліття в програмі, яка розроблялася ООН і була прийнята. Це просто така широкомасштабна платформа, на підставі якої розроблялися стратегії розвитку окремо взятих країн, Україна просто зобов'язана була влитися в цю загальну систему», - розповів експерт.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 298Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Місячний день сьогодні 18 квітня 2024 року
Місячний день сьогодні 18 квітня 2024 року
Кожен новий день — це чудові можливості для особистого зростання та розвитку Астрологи підкажуть, що саме прин....
Харчування за астрологічним принципом
Харчування за астрологічним принципом
Як відомо, планети здатні впливати на організм людини Щоб підтримувати тонус організму та імунітет, необхідно ....
Як режим дня впливає на біополе та настрій людини
Як режим дня впливає на біополе та настрій людини
Часто ранок починається з занепаду сил і дратівливості Це наслідки неправильного режиму дня
Гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія буде на високому рівні, і ви будете готові приймати ви....
Любовний гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша пристрасть та рішучість будуть на піку, що зробить вас неперев....
більше матеріалів


/-0,24593615531921-/ /-pc-/
Top