counter
Стрічка новин
Вибрати все
7 Серпня
6 Серпня
5 Серпня
Всі новини...

Валентин Землянський
Валентин Землянський

Реалізація «Турецького потоку» залежить від того, як не стільки Туреччина, скільки Росія домовлятиметься з Європою


Зараз розмови про будівництво «Турецького потоку» - це тільки розмови. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт з питань енергетики Валентин Землянський, коментуючи заяву президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, що Анкара готова негайно вжити необхідних заходів для реалізації проекту газопроводу «Турецький потік», яким російський газ поставлятиметься в ЄС в обхід України.

«Звичайно, будуть наслідки для України від Північного, Південного, а потім Турецького потоків. Масштаб цієї біди треба розуміти. І якщо проект «Турецький потік» буде реалізовуватися, почнеться будівництво, то у цього газопроводу буде не більше двох гілок, на які близько 15 мільярдів доларів потрібно Туреччині і ще стільки ж обійдеться гілка, спрямована на Європу. Але поки «Турецький потік» - це розмови. Жодних документів, які мають юридичні наслідки, немає. Завтра його починати будувати ніхто не буде. Потрібно узгодження з Європою. І все залежить від того, як не стільки Туреччина, скільки Росія домовлятиметься з Європою. Переговорний процес буде ще довгим», - пояснив він.

Землянський нагадав, що юридично оформлений сьогодні «Північний потік».

«Це більш серйозна проблема для України. Адже там є участь Європейських компаній. Протокол про наміри вже підписаний. Не виключено, що будівництво може початися раніше. Тим більше що Німеччина дуже зацікавлена ​​в реалізації цього проекту. Оскільки отримає можливість стати потужним газовим «хабом» у Центральній і Західній Європі», - акцентував він, додавши, що газ - це питання політичне і економіки тут практично немає.

Що стосується вітчизняної ГТС, то Землянський підкреслив, що Україна зайняла позицію про підвищення ціни на транзит, який повинен здійснюватися за європейським принципом вхід/вихід, а не за відстанню, як у контракті з «Газпромом», і коштувати повинен втричі дорожче.

«Така позиція не на користь України. Адже це для «Газпрому» потужний аргумент у відстоюванні необхідності будівництва другої черги «Північного потоку», необхідності позбавлення залежності від транзитних країн, створення прямих відносин із Німеччиною. Тому думаю, що Україні слід зайняти більш гнучку позицію з урахуванням Європи, європейських споживачів», - сказав він.

Крім того, прогнозуючи ймовірність чергового витка газових воєн на початок опалювального сезону і появу заяв, що нібито Україна несанкціоновано відбирає газ, Землянський сказав, що зараз для них немає підстави.

«Немає жодних посередників. Представники «Нафтогазу» перебувають на російських газовимірювальних станціях, так само, як представники «Газпрому» - на українських. І Європа активно моніторить ситуацію. Тому очікую конфліктних ситуацій. Єдина проблема, той обсяг газу, який НАК «Нафтогаз» планує закачати в підземні сховища, - нижче мінімуму. Зараз Україна накопичила близько 11 млрд кубів газу в сховищах. Планується до опалювального сезону довести запас палива до 14-14,5 мільярда кубометрів. А краще було б, щоб мінімальні обсяги становили 16 мільярдів», - акцентував він.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.





Переглядів: 173



Новини партнерів




Інші важливі новини і публікації
Як розпізнати людей з поганою енергетикою і чому вони небезпечні
Як розпізнати людей з поганою енергетикою і чому вони небезпечні
Уміння розпізнавати людину з негативною енергетикою — це безсумнівний плюс для всіх, хто хоче захистити себе в....
Подивитися на луску, понюхати і натиснути: як в магазині вибирати якісну рибу
Подивитися на луску, понюхати і натиснути: як в магазині вибирати якісну рибу
Щоб вибрати якісну рибу в супермаркеті, необхідно звернути увагу на її луску, понюхати тушку і натиснути на не....
Знаки Зодіаку, яким не можна довіряти великі суми грошей
Знаки Зодіаку, яким не можна довіряти великі суми грошей
ВодолійВодолії - натури творчі, тому питання фінансів просто не вписуються в сферу їх інтересів Вони досить сп....
Народні прикмети на 7 серпня: на яку погоду чекати взимку і що не можна робити в цей день
Народні прикмети на 7 серпня: на яку погоду чекати взимку і що не можна робити в цей день
Православні цього дня згадують святу Анну, матір Пресвятої Богородиці та бабусю Ісуса Христа Тому 7 серпня не ....
Не чекайте справжньої пристрасті: 3 знаки Зодіаку, які ніколи не закохуються по-справжньому
Не чекайте справжньої пристрасті: 3 знаки Зодіаку, які ніколи не закохуються по-справжньому
Хтось уміє закохуватися з першого погляду і відразу ж запалюватися неземною пристрастю, а хтось важко звикає д....
більше матеріалів


/-0,18577909469604-/ /-pc-/
Top