Локальні конфлікти, дискредитація міжнародних організацій і їхня неефективність в сукупності створюють обстановку, схожу на ту, яка була перед Другою світовою війною. Щоб уникнути переростання передвоєнної ситуації у глобальний конфлікт, треба реформувати ООН, а ключові світові гравці мають працювати виключно на підтримку миру. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт-міжнародник, політолог Андрій Бузаров.
«Вся ситуація в світі дуже нагадує ситуацію перед Другою світовою війною. Спостерігаються однакові тенденції, виникають локальні конфлікти, дискредитується робота і ефективність міжнародних органів. З'являються серйозні розбіжності, особливо в Чорноморському регіоні. Всі ці незв'язані симптоми - провісники більш глобального конфлікту. Його можна не допустити, але для цього треба, щоб глобальні гравці - Китай, США, Росія та інші - більше працювали на підтримку миру, а не на розв'язування конфліктів. Добре було б, якби ці країни ініціювали реформування ООН - міжнародної структури, яка за статутом є головною з підтримки миру. Але зараз вона малоефективна в частині практичних дій. Тому потрібно задуматися про глобальне реформування світової системи безпеки і підтримання миру. Реформувати реально, якщо сторони хочуть запобігти конфліктам. А ось якщо вони не налаштовані, якщо головні світові «автори» хочуть розв'язувати війни, то ні до чого хорошого, безумовно, це не призведе», - розповів політолог.
Бузаров зазначає, що безпосередньо події останніх тижнів - теракт у Ніцці, спроба перевороту в Туреччині, захоплення заручників в Єревані - не пов'язані. Проте він вважає, що геостратегічно, геополітично явний зв'язок є.
«Теракти в Туреччині і потім переворот, теракти у Франції раніше і зараз, дестабілізація ситуації в Середній Азії, в Закавказзі. Тут, безумовно, є ідея, явно пов'язана з тим, щоб спробувати підірвати регіон в цілому. Не можу однозначно назвати організаторів - це складно, швидше за все, це група країн, яким це вигідно. Це вигідно тим, хто хоче переглянути міжнародну систему безпеки і таким чином розширити свій геополітичний вплив у світі», - підсумував експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.