counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...

Наталя Вишневська
Наталя Вишневська

Видобувати бурштин - невигідно, якщо врахувати рекультивацію земель та шкоду навколишньому середовищу


Жодних додаткових законів з регулювання видобутку бурштину не потрібно, бо це нерентабельний спосіб видобутку корисних копалин. Крім того, це діяльність, яка не має жодного сенсу, оскільки вона може завдати навколишньому середовищу України тільки збитків. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила експерт Національного екологічного центру України Наталія Вишневська.

«Немає сенсу у видобутку цих напівкоштовних каменів, бо така діяльність не приносить жодної користі ні суспільству, ні державі, ні тим більше навколишньому середовищу. Якщо зануритися в підрахунки, то вони не відповідають дійсності, так як експертні підрахунки видобутку бурштину говорять про те, що це нерентабельний видобуток апріорі. Державі треба про це забути і спрямувати зусилля на щось більш ефективне і корисніше, ніж просто розкопувати землю, заливати туди купу води і вимивати бурштин. Це можна, наприклад, порівняти з видобутком сланцевого газу, який у декількох європейських країнах взагалі забороняється і колись планувався в Україні. Це невигідно і неефективно. Створення додаткових законопроектів про регулювання бурштинової діяльності держава, напевно, здійснює для того, щоб показати, що вона щось робить», - висловила свою думку еколог.

За словами Вишневської, видобуток бурштину призводить до комплексного руйнування території. Вона переконана, що ті, хто говорить, що держава отримає кошти від видобутку бурштину, забули врахувати в ціні видобутку рекультивацію земель.

«Це руйнування лісів, забруднення ґрунту, забруднення ґрунтових вод, виснаження водних ресурсів. Це величезна кількість коштів і часу на рекультивацію цих земель. Якщо всі ці речі врахувати і вписати в ціну видобутку бурштину, то побачимо, що це збитково. В ціну видобутку бурштину повинні вписуватися не тільки витрати, які несе той, хто видобуває цей камінь. А що потім робити з цими розкурочено землями? До шкоди від видобутку ще можна віднести зникнення тваринного світу, флори і фауни, видів, занесених до Червоної Книги. Взагалі це комплексне руйнування території як такої», - підсумувала еколог.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.





Переглядів: 33



Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів


/-0,25040793418884-/ /-pc-/
Top