Хвилюватися через те, що закон про амністію для військових спричинить хвилю злочинності, не варто. Закон був потрібен, оскільки прокуратури розглядали справи, не враховуючи реалії бойових дій. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт аналітичного центру «Політика» Володимир Цибулько.
«Більшість злочинів, за які підпадають під амністію військові, були сформовані цивільними прокуратурами, не враховуючи реалії бойових дій. Треба не тільки проводити амністію для військових, а збільшувати кількість військових у поліції, які мають бойовий досвід, почуття братерства і відповідальності», - розповів політолог.
Цибулько відзначає, що слід розрізняти ситуації, де було банальне мародерство, а де дії, продиктовані потребами АТО. Також потрібно відкинути міфи про добровольців, якими переповнені матеріали ЗМІ.
«Про мародерство батальйону «Айдар» говорять багато. Вони контролювали ТЕС у Щасті і там великі бізнес-інтереси як з нашої території, так і з непідконтрольної. Хочу нагадати хоча б про хабар у 20 мільйонів доларів, який пропонували штабістам, щоб вони відвели айдарівців від ТЕС. Тут багато міфології і брехні, тим більше коли прокурори формують звинувачення на підставі показань сепаратистів. Також варто відзначити, що взагалі закони про амністію - це одноразові акти, вони не системні. Ось цей закон прийняли, сформували перелік осіб, потім застосували амністію. Щоб провести наступну амністію, треба формувати новий закон», - підсумував експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.