Амністія для військових якщо і має бути, то тільки не за тяжкі злочини, і в кожному конкретному випадку тільки слідство може встановлювати вину військових. Але такого роду амністія не означає, що хтось має право здійснювати неправомірні дії без вимушених обставин в зоні бойових дій. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат від БПП Павло Різаненко.
«Луценко говорив про можливу амністію, але тільки не за тяжкими злочинами. Не може бути амністії за вбивство цивільних, тортури тощо. Йшлося про легкі злочини, середньої тяжкості. Треба підкреслити, що Луценко говорив не про те, що військовий - учасник АТО може приїхати додому, умовно до Львова чи Кіровограда, і вчинити злочин, а потім отримати амністію. Йдеться виключно про зону бойових дій, зону проведення АТО при виконанні своїх обов'язків, а якщо він пішов у «самоволку» або був у відпустці, тоді і скоїв злочин - за це жодної амністії не повинно бути. Це виключно ситуації вимушених обставин в зоні бойових дій», - розповів нардеп.
На думку Різаненка, тільки слідство може встановлювати в кожному конкретному випадку ступінь вини військового - чи дійсно це була нагальна потреба забрати авто або матеріальні цінності, чи це мародерство.
«Щодо того ж Лихоліта є дві думки: були люди, які мітингували під судом і говорили, що не можна його судити. А були ті ж учасники «Айдару», які говорили: «Ми були в зоні бойових дій, а ці люди перебували за 60-70 кілометрів від зони бойових дій, де нічого не відбувалося, а вони ломилися до людей, катували, забирали гроші, забирали авто. Тому тут треба кожен випадок розглядати окремо», - підсумував народний обранець.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.