Якщо організація визнана терористичною на офіційному рівні, то в такому випадку переговори з терористами не ведуться. Оскільки головна мета таких незаконних формувань полягає в тому, щоб змусити державу вести переговорний процес. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
«Якщо це терористична організація, яка діє терористичними методами, і держава визнає її терористичною організацією, то з нею не ведуть переговори, бо одне з ключових завдань будь-якої терористичної організації і діяльності - якраз змусити державу почати з нею розмовляти. Згідно з міжнародною практикою конфліктів, якщо держава оголошує когось терористичною організацією, то переговори з нею не ведуться. Звичайно, якщо це не терористична організація, то тоді такі переговори можливі. Зазвичай їх проведення беруть на себе посередники, держава може безпосередньо і не брати в них участі, якщо вирішуються гуманітарні аспекти. Ізраїль не веде переговори з ХАМАС. Переговори ведуться тільки опосередковано, коли йдеться про гуманітарні моменти, наприклад, обмін полоненими, жертвами, тілами загиблих», - розповів експерт.
Семиволос наголосив, що найчастіше держава безпосередньо намагається не брати участі в переговорах. Що стосується Савченко та її пропозиції, то, на його думку, тут питання в тому, кого вона представлятиме на переговорах?
«Якщо вона просто представлятиме пані Савченко - це одна справа, якщо українським законодавством не заборонено вести переговори, то вона може вести їх з ким завгодно», - підсумував фахівець.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.