Ліквідувати податкову міліцію, а потім створювати такий самий орган, який підпорядковується вже іншій структурі, зокрема МВС, - нелогічно. Найкращий варіант - це просто переглянути функції податкової міліції. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт з правоохоронної проблематики Олександр Беца.
«Створення фінансової поліції ні до чого доброго не приведе. У нас є податкова міліція, підрозділи в СБУ. Якщо ми братимемо за приклад найкращий іноземний досвід, то там уся поліція, яка займається вирішенням питань сплати податків, зосереджена лише в податкових органах. Нам немає необхідності створювати ще одну структуру. Пропонується ліквідувати податкову міліцію і створити фінансову поліцію. Думаю, це просто спроба посилити можливості Національної поліції за рахунок того, що створюється додатковий підрозділ. Але в цьому немає сенсу. Деканоїдзе, коли працювала в Грузії, у них там при населенні 4,5 мільйона можна взяти і об'єднати кілька правоохоронних органів в один, що цілком логічно. Але для такої великої країни, як наша, немає сенсу цього робити. Інакше виникне питання: як можна розібратися з повноваженнями фінансової та податкової міліції, хто за що має відповідати? У нас така сама картина з Антикорупційним бюро: створено один орган, але залишилися ще структури, які займаються тим самим - у прокуратурі частково, в СБУ, в МВС. Але їх має бути уніфіковано і об'єднано», - розповів експерт.
Беца впевнений, що створювати дублюючий орган не варто. Необхідно просто переглянути функції нині існуючої податкової міліції. Варіант об'єднання також можливий, але за умови делегування працівників різних структур в об'єднану фінансову поліцію.
«Дуже зручний варіант - не створювати фінансову поліцію, а подивитися, які функції потрібно додати податковій міліції, щоб вона виконувала все необхідне. Ми йдемо постійно тим самим шляхом: у нас залишаються повноваження в кількох органах. Якщо буде створено фінансову поліцію, то треба ліквідувати податкову міліцію. Але у податкової міліції є досвід відстеження сплати податків окремими суб'єктами господарювання. Якщо створять фінансову поліцію, то у них такого досвіду не буде. Мені це нагадує, коли була спроба створити Національне бюро розслідувань, тоді пропонувалося від кожного силового органу делегувати представників. Податкова міліція займає ту нішу, яку має займати. Єдиний варіант - залишити податкову міліцію, але переглянути її діяльність. Тому що коли ви бачите, як співробітники цієї міліції вриваються на об'єкти господарювання, відбувається маски-шоу, то це більш театральна, ніж змістовна дія. Однак треба прибрати театральність і перейти до дій», - розповів фахівець.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.