Судова реформа, яка була запропонована Президентом Петром Порошенком, має як недоліки, так і переваги. Але в цілому така редакція все ж краще, ніж та, яка чинна на сьогодні. Головна недосконалість законопроекту про зміни в судовій владі - відсутність рішення проблеми приєднання України до Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.
«Зміни, передбачені законопроектом про внесення змін до Конституції України, які були внесені Президентом, вони кращі, ніж чинна сьогодні редакція. Втім, вони далеко неідеальні, в багатьох питаннях вони покращують ситуацію, але в деяких погіршують. Головними недоліками цього законопроекту можна назвати відсутність рішення проблеми приєднання України до Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Ще один недолік - це гіпертрофована роль адвокатів, які стають єдиними можливими представниками у всіх судах, у всіх інстанціях, і це явно перегин палиці. Що стосується організації судової влади, то зміни виписані так, що фактично вони не дають відповіді на запитання, якою буде судова влада, і тому боротьба за судову реформу продовжиться і після ухвалення змін до Конституції. Я також вважаю це недоліком цього законопроекту», - розповів експерт.
На думку Коліушка, є і певні переваги нової редакції. Зокрема, це те, що законопроект вводить конкурсний відбір суддів на всі посади і дає можливість (хоча і повністю не гарантує) проведення реформи організації системи судової влади. Крім того, він удосконалює спосіб формування Вищої ради правосуддя.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.