Особливого сенсу в створенні нового відомства - Служби фінансових розслідувань, обіцяного прем'єром Арсенієм Яценюком, поки немає. Цими функціями могла займатися і Податкова міліція. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив експерт з економічних питань Андрій Блінов.
«Ситуація дуже складна - у всіх країнах, і Україна в тому числі, завжди було ключове питання того, де саме можуть існувати силові органи, зокрема, фінансові. Завжди, наприклад, гостра була боротьба за часів Януковича між Мінфіном та МВС та іншими структурами, кому повинна підкорятися і податкова міліція, і різні інші силові органи. Але тут прийнято рішення про передачу в пряме підпорядкування Міністерству фінансів.
Припустимо, ДФС буде суто економічною, за великим рахунком, далі. А якщо їй треба буде застосувати силу до неплатників податків, їй також треба буде звернутися в іншу структуру або мати при собі воєнізовані формування. Наскільки я розумію, у тому-то і була ідея, що воєнізовані формування не можуть перебувати де-небудь за межами СБУ, МВС і Міноборони. Незрозуміло, яким чином це буде здійснюватися», - розповів Блінов.
Економіст зазначив, що питання підпорядкування ДФС Мінфіну вже не є інтригою.
«Треба запитати у Яценюка, які він повноваження дасть новій службі. Я, відверто кажучи, не дуже розумію, навіщо потрібна служба фінансових розслідувань. Є Мінфін, у нього є ДФС. Вона відповідає за збір податків, включаючи відшкодування ПДВ тощо. Реєстри, контроль, податковий облік. Якщо Мінфін заявляє про виведення силовиків з цього органу, то я не зовсім розумію, навіщо ліквідовувати Податкову міліцію, створюючи Службу розслідувань. Це буде просто перейменування», - розповів Блінов.
Експерт зазначив, що, за ідеєю, має бути підрозділ ДФС, наприклад, служба виконання покарання або виконавча служба, яка пише в МВС запити. Вони стосуватимуться того, що хтось не платить податки і ховається, а тому в ДФС попросять допомоги співробітників.
«Якщо є служба фінансових розслідувань, чому цим не може займатися ДФС? Навіщо у нас плодять купу відомств і роблять дуже складною реформу? Дискредитують адмінреформу, метою якої було скоротити кількість відомств і співробітників, підняти фонд оплати співробітникам, що залишилися. Ось тільки тоді і можна боротися з корупцією», - розповів Блінов.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.