counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...

Валентин Бадрак
Валентин Бадрак

Можливий візит глави Пентагону в Україну носить характер політичної підтримки


Заява глави Міноборони США Ештона Картера про можливий візит в Україну може свідчити про те, що він буде на місці безпосередньо дивитися, куди спрямовувати ресурси допомоги і як триває оборонна реформа в Україні. Крім того, такого роду візити завжди наслідок політичної підтримки. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

«Це процедурна ситуація, наприклад, в порівнянні з візитом Байдена це робочий процес. Можливо, майбутній візит може стосуватися того, що є рішення про виділення понад 300 мільйонів доларів допомоги від США і Картер буде вже безпосередньо дивитися на напрями, куди конкретно можна застосувати ресурси і чим конкретно можна допомогти Україні. Це одна сторона справи, друга сторона може бути пов'язана з оцінкою оборонних реформ в Україні. У нас і силам спеціальних операцій, і Військово-морським силам України надає допомогу якраз НАТО. США як лідируюча держава військово-політичного блоку, безумовно, приймає основні рішення в цій сфері. Тому це теж може бути важливою складовою візиту. Приблизно такі напрями для обговорення можуть бути», - розповів експерт.

Рішення про виділення 300 мільйонів Конгрес прийняв наприкінці минулого року, але допомога виділяється не відразу. Бадрак зазначає, що етапи виділення допомоги і питання напрямів виділення допомоги у нас не до кінця відпрацьовані.

«Зазвичай військова допомога США виділяється таким чином, щоб були задіяні американські підприємства, я не виключаю, що допомога може стосуватися в майбутньому проектів військово-технічного співробітництва, наприклад, розвитку технологічних ліній в Україні. Потреба така є, наприклад, США нам виділили певну кількість систем або засобів зв'язку компанії Harris. Крім отримання засобів зв'язку, українська сторона, безумовно, зацікавлена в тому, щоб не купувати в подальшому засоби зв'язку, а налагодити виробництво на своїй території. Тим більше що в Україні є чотири заводи, на яких могли б бути розгорнуті технологічні лінії. Це як хотілося б, а як буде реально - невідомо. Таких цікавих напрямів може бути до десятка, серед них і створення високоточних боєприпасів - це вкрай важливо для України і вкрай важливий перехід США від співпраці в галузі нелетальних озброєнь (засобів стеження, засобів розвідки) до створення, зокрема, ударних комплексів, систем або їхніх елементів. Напрямів дуже багато. Але сам візит, безперечно, носить характер політичної підтримки. Має бути певний шлях від якогось політичного рішення до його імплементації, ось цей шлях якраз і передбачає і робочі візити, і офіційні, обмін візитами, ознайомлення», - розповів військовий експерт.

 

 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 25Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Сон в ночь с 30 июня на 1 июля 2024 года: толкование по лунному календарю
Сон в ночь с 30 июня на 1 июля 2024 года: толкование по лунному календарю
1 липня о 0:27 розпочнеться 25-й місячний день Місяць перебуватиме у фазі спадання
Гороскоп на 1 липня 2024 року від Павла Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 1 липня 2024 року від Павла Глоби для всіх знаків Зодіаку
Павло Глоба закликає не сприймати події дня буквально, а сконцентруватися на самовладанні у будь-якій ситуації....
Гороскоп на 1 липня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 1 липня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Тамара Глоба рекомендує цього дня зосередитись на поточних завданнях та зберігати самовладання у взаємодії з к....
Гороскоп на 29 червня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 29 червня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Тамара Глоба опублікувала з прогнозом на 24 червня для всіх знаків зодіаку, приділяючи особливу увагу турботі ....
Гороскоп на 28 червня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 28 червня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні Овнам чекає активний день Ваша енергія буде на висоті, і це слушний....
більше матеріалів


/-0,25499391555786-/ /-pc-/
Top