Після Майдану в українців було багато очікувань щодо змін. Певні очікування справдились, система змінилася, але не повністю. В деяких секторах зміни так і не відбулися, керування в них залишилось в ручному режимі. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт Аналітичного центру «Політика» Володимир Цибулько.
«Очікування справдилися, бо енергетичну залежність від Росії, можна сказати, ліквідовано. Це складний процес. Однак варто зазначити, що електронне повернення ПДВ не встановлено, там працює ручний режим. На митниці теж працює ручний режим. У нас є сегменти, де запрацювало сучасне управління української інфраструктурою, а є сегменти, які провисають. Кожен день і тиждень провисання реформ робить багатшою певну групу людей. На цих схемах хтось постійно наживався. Але разом з тим держава не може існувати на бюрократичних рейках, тому або держава з’їсть цих отримувачів ренти, або отримувачі знищать державу – тут вибору немає», - розповів політолог.
За його словами, є певні зміни і в політичному середовищі. Нові політики виникають за нових суспільних історичних запитів.
«По суті, кожне покоління політиків генерує, з одного боку, суспільний запит, а з іншого - пропонує розв’язку цього запиту. Тут основне завдання актуальних політиків в тому, щоб розпізнати основні тренди, спробувати діяти з лідерських позицій і передбачати, швидко пропонувати ефективні рішення. У живій конкуренції одне покоління політиків дуже швидко заміщається іншим – більш далекоглядним, яке здатне на довгу дистанцію», - відзначив експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.