counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...

Наталя Єремєєва
Наталя Єремєєва Генеральний директор компанії «Стеклопласт», співзасновник Спілки українських підприємців

Сім кроків назустріч експортерам


Урядова стратегія розвитку експорту багата на цифри, графіки та теорії. Але вона не має жодного відношення до практики, яка набагато динамічніша і щодня змінюється. Щоб розробити «робочу» стратегію, не треба винаходити велосипед. І на це не потрібно 100 днів, про які заявляє уряд! Достатньо провести «брейн-шторм» серед компаній-експортерів, як це зробила Спілка українських підприємців. Під час обговорення ми виокремили сім найболючіших проблем, з якими щодня стикаються експортери і вирішення яких могло б збільшити експортні потоки. Ми їх коротко сформулювали, і я передала їх під час круглого столу з бізнесом віце-прем'єр-міністру - міністру економіки і торгівлі Степану Кубіву.

На мою думку, якщо уряд хоче допомогти експортерам, краще хай не заважає і зніме регуляторні перешкоди ведення міжнародної торгівлі. Зокрема, збільшить до 180 днів скорочений удвічі термін повернення валютної виручки. У мене контейнер по Австралії йде 45 днів, віконні конструкції ще треба змонтувати... Про які 90 днів може йтися?

Не додає гнучкості бізнес-процесам і потреба обов'язкового продажу 75% валютної виручки на міжбанку, а також обмеження купівлі валюти 50 тисячами доларів, навіть для компаній з мільярдними оборотами. Інколи доходить до парадоксів, коли підприємство змушене продавати валюту зі свого рахунку, бо так диктують правила Нацбанку, а наступного дня стояти у черзі центробанку, аби купити її дорожче, ніж її довелося продати напередодні.

Гарною підтримкою українських експортерів стало б і створення Національного експортно-кредитного агентства на зразок тих, що діють у багатьох розвинених країнах ЄС (Euler Hermes (Німеччина), COFACE (Франція), Saahi (Італія), Atradius (Нідерланди). Воно страхуватиме українські товари за іноземними контрактами та експортні кредити й угоди від політичних та інших видів ризиків, кредитуватиме зовнішньо-торговельні операції, надаватиме держгарантії за експортними кредитами.

Потрібні також держгарантії на пільгові цільові кредити - під технічне переоснащення виробництва, придбання нового високотехнологічного і/або енергозберігаючого обладнання. Це б дозволило розморозити банківське кредитування реального сектора економіки. Адже сьогодні воно недоступне через підвищені вимоги банків з покриття ризиків і забезпечення зобов'язань. За даними Незалежної асоціації банків України, в березні 2016 року обсяг «вільної» ліквідності, потенційно доступної для кредитування, досяг близько 58 млрд грн. Але вони недоступні через відсутність страхування ризиків.

Кілька ініціатив є у експортерів Спілки українських підприємців і щодо митниці. Треба спростити бюрократичні митні процедури, фітосанітарний контроль і вимоги з сертифікації. Аби митна вартість імпортного товару визначалася за контрактом (вартістю операції), а не на розсуд митника, а коди УКТЗЕД - іншими особами, а не лише працівниками митної служби. Повне впровадження електронного документообігу між митними органами і суб'єктами господарювання дозволило б прибрати додаткові перешкоди експорту, скоротити терміни і здешевити оформлення продукції на поставку за кордон тощо.

На нашу думку, доречно було б встановити прозорий і безумовний порядок відшкодування ПДВ із дотриманням терміну повернення, без «ручного» адміністрування. А також включати інвестиції в модернізацію та переоснащення виробництва одразу до валових витрат, а не потім, шляхом нарахування амортизації цих поліпшень.

Варто також підтримати підприємства машинобудування і легпрому, які мають гарний експортний потенціал і експортують до 30% виробленого. Їм варто було б передбачити пільгові тарифи на газ, електроенергію та оренду (два роки з нульовою ставкою, наступні три — 50% ринкової ставки оренди).

Не завадить і підтримка у просуванні української продукції на зовнішні ринки та участі українських компаній у міжнародних виставках. Було б логічно, аби держава підписала угоди з іншими країнами для зменшення ввізного мита на українські товари, як це зробили Сербія, Боснія, Албанія, Македонія, Боснія і Герцеговина, Ізраїль, Мексика.

Українським компаніям не треба боятись виходити на міжнародні ринки, хоч це і страшно. Бо це реальний розвиток. Моя компанія вийшла на міжнародні ринки два роки тому, і я про це абсолютно не шкодую. Сьогодні «Стеклопласт» експортує 10-15% з виробленого. Працюємо на ринок Казахстану, Німеччини, Бельгії, Франції. На черзі — Азербайджан. У перспективі плануємо збільшувати поставки на ринок ЄС, але регулювання держави поки що не дає розвернутися більше. Досвід роботи на ринку ЄС показує, що це складний і конкурентний ринок, але він великий і перспективний. Якщо європейські виробники роблять вікно за місяць, то ми - за три дні. Ми більш гнучкі і беручкі до роботи на відміну від європейців. Саме завдяки цьому, а також конкурентній ціні німці нещодавно обрали нашу, а не міжнародну компанію для монтажу за їхньою технологією куполу на київському ЦУМі. Моя мрія і місія Наталі Єремєєвої, а також команди Спілки українських підприємців, - зробити так, аби у світі Україну знали як країну, де живуть і працюють професіонали, і де виробляють якісну, достойну продукцію за гарними цінами.

 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.





Переглядів: 79



Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів


/-0,26555800437927-/ /-pc-/
Top