Після анексії Криму Росією економічні показники України не дуже змінилися, проте ми втратили вихід до моря. При цьому окупація півострова стала поразкою в державному плані. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор громадської організації «Публічний аудит» Максим Гольдарб.
«У першу чергу, ми втратили в державному плані. Ми як держава не змогли відстояти свою територію. І сталося це не за жорстокої війни, а за неправильного керівництва. Що стосується економіки, то це апріорі вихід до моря. Можна, звісно, сказати, що є Миколаїв та Одеса. Є, але в Криму були Керч та Севастополь. Це люди, це землі. Деякі державні бонзи у 2014 році намагалися порахувати, у скільки Україні обходиться Крим і у скільки Донбас. Це те ж саме, що рахувати, у скільки батькові обходиться той чи інший член його сім'ї. Всі, хто заявляв у 2014 році, що нам не потрібні Крим і Донбас, - це не державні діячі. Це наша біда, яка залізла у державні крісла. Якщо ми говоримо про прив'язку до конкретних цифр, то частка кримської економіки у ВВП не була дуже великою. Це 5-7% від загального валового продукту. Але анексія - це перш за все удар по державності, ідентичності, по міжнародному становищу країни та її прийняттю або неприйняттю за кордоном», - розповів експерт.
За словами Гольдарба, аби Крим повернувся, необхідне виконання цілої низки умов, при цьому необхідно враховувати й фактор наявності Росії в сусідах.
«Той, хто говорить, що на повернення Криму знадобиться 10 або 25 років - бреше. Як він це вирахував? Не думаю, що Росія забирала Крим і зробила його своїм федеральним округом для того, щоб віддати за два роки. Ми можемо говорити все, що завгодно, ми можемо не любити Росію і підстав для цього більш ніж досить. Але навколо нас Росія, ми зав'язані з нею економічно й історично. Більша частина нашої економіки працювала у тісній зв'язці з росіянами і говорити, що це не так - брехня і абсурд. Це не можна не враховувати. При цьому нічого не було зроблено, щоб ситуація змінилася. Нам необхідно вживати заходів для наведення ладу у себе в домі. Такого ладу, в якому людям захочеться жити. Ми ж на сьогодні маємо дуже високий рівень еміграції. Рік тому відмовилися від перепису населення, бо бояться назвати цифру. Я можу її назвати - 700 осіб на день виїжджає і помирає, при цьому не враховуючи цифри воєнного конфлікту», - резюмував Гольдарб.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.