Національна поліція могла б краще справлятися зі зростанням злочинності, використовуючи при цьому саме західні моделі розв’язання даної проблеми в Україні. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Центру досліджень правоохоронної діяльності Олег Мартиненко.
Експерт упевнений, що ефективність роботи Національної поліції з припинення появи нелегальної зброї в містах України є вкрай низькою.
«Система поставлених Нацгвардією блокпостів, яка перебуває в підпорядкуванні МВС, і так званих батальйонів міліції спецпризначення досить прозора для проникнення зброї. МВС та Нацполіція проводять акції добровільної здачі зброї, що теж не дає істотного результату, бо самі по собі ці операції - місячники, акції, які не відповідають ситуації в країні, коли люди, навпаки, хочуть озброюватися, а не роззброюватися, аби знизити рівень соціального напруження. Проте необхідно уважно перевіряти навіть цю здачу. Адже в такому випадку мають місце і звичайні фальсифікації, оскільки на регіональному рівні в секторі кримінальної поліції працюють колишні міліціонери, які чудово знають, як це робиться. Взагалі, саму політику протидії я б оцінив як неефективну», - зауважив експерт.
Олег Мартиненко вважає, що зростання злочинності є більшою мірою соціальним явищем, а найкращим варіантом вирішення проблеми називає саме західну модель співпраці поліції та громадянського суспільства під назвою Community Policing.
«Це механізм, спрямований на територіальну громаду людей. По-перше, це навчання громадян прийомів самооборони, по-друге - подання сигналу про допомогу для захисту під час нападу (адже багато хто соромиться кричати і кликати на допомогу). І по-третє - уміння поводитися з вогнепальною зброєю. Ті, у кого така зброя є, добре знають про її небезпечність. А ті, у кого можливості завести її немає (але є бажання), повинні розуміти: кулі відскакують від асфальту, вони дуже швидко досягають своєї цілі... Після наочної демонстрації дії зброї у багатьох людей, в тому числі маргінально налаштованих, починає зникати бажання її отримати.
Ще один важливий аспект роботи - відповідна реакція населення, співпраця з поліцією. Це і більш високий рівень довіри, і як наслідок - повідомлення про злочини, що готуються. Думаю, показник інформування про скоєні злочини зросте до 30%, а також на 30% зросте кількість свідків, готових давати свідчення в суді», - підсумував Олег Мартиненко.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.