counter
Стрічка новин
Вибрати все
15 Червня
14 Червня
Всі новини...

Андрій Єрмолаєв
Андрій Єрмолаєв

Саакашвілі може опинитися лише в ролі координатора і контролера


У призначенні Саакашвілі поганий безпосередньо метод затвердження на посаді, який може призвести до авторитаризму, а от призначення Жебрівського — помилка глави держави. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив директор Національного інституту стратегічних досліджень, політолог Андрій Єрмолаєв.

«Я б не складав призначення Саакашвілі і Жебрівського в один стосик, тому що призначення Саакашвілі — рішення нестандартне. Воно викликало багато оцінок. Я вважаю, що в самому по собі запрошенні іноземця з ім'ям нічого страшного немає. Навіть більше, такі прецеденти були в Кабміні. Я звернув увагу на інший момент. Нічого хорошого в такому підході — вночі, без консультацій з місцевими радами, з нестандартними за часом процедурами громадянства, — немає. Це створює підгрунтя для волюнтарних практик. Схвалювати таку політику глави держави — це фактично створювати шлях до авторитаризму», — зазначив політолог.

За словами експерта, населення Одеської області чекає від нового губернатора практичних результатів.

«Люди чекають вже не стільки призначень за принципом свій — чужий, а хоча б якихось якісних результатів. Але є ще один суттєвий момент. Саакашвілі, прийшовши в Одеську область, заявив, що він має намір працювати декілька років і в нього є програма, залучення інвесторів, проведення конкурсу на керівництво глав адміністрацій. Це все має яскравий вигляд, але якщо найближчим часом будуть ухвалені зміни до Конституції, пов'язані з реформою місцевого самоврядування та децентралізацією, то, найпевніше, і Саакашівлі, і всі, кого він призначить, отримають обмежений набір повноважень», — розповів Єрмолаєв.

За словами політолога, по суті справи, наобіцявши і піднявши хвилю, Саакашвілі може опинитися лише в ролі координатора і контролера, але не керівника всіх тих програм і заявок, які він зробив.

«Є варіант того, що одесити можуть бути ошуканими у цих обіцянках. Тут проблема і самого Президента, який йде на ці призначення і підтримує гучні заяви, і самого Саакашвілі, якому з жовтня-листопада доведеться пояснювати, на що він не має компетенції і що він не в змозі робити», — наголосив політолог.

Що стосується призначення на посаду голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, на думку експерта, Президент просто керувався особистими симпатіями і призначив з найближчого оточення, знайомих і друзів.

«Але в ситуації з Донецьком варто було б шукати фігуру, яку поважали б у регіоні, яка добре знає специфіку ситуації по обидві сторони лінії розмежування і яка не використовує риторику, притаманну нині радикалам коаліції. На жаль, Жебрівський відпочатку став говорити про блокаду. Мені здається, це призначення недалекоглядне. Багато з тих, хто приходив працювати і по лінії державної служби, і по лінії військовій, хто опинявся в зоні конфлікту і стикався з реальними проблемами людей (особливо жертвами конфлікту), суттєво змінювали свою позицію. І доля Кіхтенко, його погляди, говорять про те, що туди мають приходити люди без політичної заангажованості. А Жебрівський вкрай політично ангажований, він публічний політик, звик до публічних оцінок», — розповів Єрмолаєв.

Політолог упевнений, що цю посаду має обіймати людина, яка в змозі завоювати повагу людей, що живуть і на території, підконтрольній Україні,  і на тимчасово окупованих територіях «ДНР» і «ЛНР».

«Я не знаю, чи є у Президента плани щодо зміни голів обласних адміністрацій. Одеса та Донецьк — це виняткові випадки. У випадку з Одесою — там були розборки між різними групами впливу і просто виявилася порожня лава запасних. Порошенко ухвалив просте, яскраве рішення, призначивши туди фігуру, відому в Україні, з міфічним ореолом реформатора. Чи зможе колишній президент Грузії стати успішним головою облдержадміністрації — велике питання. І тому, що попереду реформи, і тому, що регіон досить складний», — зазначив експерт.

Що стосується Донецької області, то там зовсім інша ситуація, наголошує політолог.

«У Донецьку інша ситуація, багато з тих, хто приходив, зіткнулися з реаліями — корупцією, проблемами населення, із беззаконням, на жаль, наявністю з обох боків людей зі зброєю в руках. Вони обирали позицію якоїсь третьої сили — більш виваженої. Тут Президент пішов шляхом призначення своєї довіреної людини. Змінивши голову Донецької області, Порошенко зробив політичну помилку», — вважає Єрмолаєв.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 42Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Страхи, які заважають нам розвиватися
Страхи, які заважають нам розвиватися
Достатньо часто на шляху у людини виявляється він сам Комплекси та викликані ними страхи заважають досягти усп....
Ваше духовне завдання за місяцем народження
Ваше духовне завдання за місяцем народження
У кожного з нас є свої кармічні завдання, які перед нами поставила Всесвіт ще перед нашим народженням Зрозуміт....
Чи можна тримати в хаті папороть? Прикмети та забобони
Чи можна тримати в хаті папороть? Прикмети та забобони
Папороть здавна вважалася магічною рослиною Яких легенд про нього тільки не ходить! Люди вірили, що за допомог....
Народні прикмети та забобони на удачу
Народні прикмети та забобони на удачу
Існує безліч прийме і забобонів, дотримуючись яких можна залучити удачу Чи варто вірити цим прикметам? Звичайн....
Які квіти не можна тримати вдома
Які квіти не можна тримати вдома
Кожна квітка має неповторну енергетику Деякі з них сприятливо позначаються на домашній атмосфері, інші, навпак....
більше матеріалів


/-0,23199796676636-/ /-pc-/
Top