counter
Стрічка новин
Вибрати все
2 Березня
1 Березня
29 Лютого
Всі новини...

Ярослав Макітра
Ярослав Макітра

Сакварелідзе позбувся посади через те, що почав вести власну політичну гру


Екс-генпрокурор Віктор Шокін позбавився тих осіб, хто намагався скомпрометувати його, зокрема і Давіда Сакварелідзе. Але водночас, піднявши градус навколо ГПУ, це пришвидшило відставку самого Шокіна. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Інституту соціальних технологій «Соціополіс» Ярослав Макітра.

«Насправді відставка Шокіна перезріла – і перезріла вже дуже давно. Судячи з усього, Президент хотів таким чином зняти політичну напругу навколо роботи ГПУ. Але мені здається, що це треба було зробити в листопаді-грудні 2015 року. Те, що відбулося зараз, це дуже пізня реакція. Тим паче це так зроблено, що перед відставкою він прийняв декілька таких цікавих контраверсійних рішень. Що стосується ймовірної кандидатури нового очільника Генпрокуратури, то це буде людина, яка дуже зручна Президенту. До того ж норми закону прописані так, що від того нікуди не подітися. Якщо Президент подає кандидатуру – у ВР проголосують, а якщо ні – хтось із заступників Шокіна буде залишатися у статусі в.о. Генпрокурора. Тим паче ми бачили, яка відбувалася «бійка» між Шокіним та «командою Сакварелідзе», де Президент у цей процес зовсім не втручався, спостерігаючи, хто з ким упорається в цій боротьбі», - сказав Ярослав Макітра.

Експерт Інституту соціальних технологій «Соціополіс» зазначив, що в історії зі звільненням Сакварелідзе є дві площини: політична і юридична. Якщо перша дає змогу зрозуміти очевидні політичні мотиви усунення з посади екс-заступника Генпрокурора, то юридична побудована згідно з буквою закону. «Першою є політична складова цього питання. Бо колишній заступник Генпрокурора своєю поведінкою й заявами давно перейшов у стан політика. Адже вся ця історія з Шокіним і його відставкою допомогла набрати Сакварелідзе більш значущої політичної ваги. Однак основною причиною його звільнення була саме політика. Тому Віктор Шокін позбувся тих, хто намагався його скомпрометувати, піднявши градус навколо ГПУ, що і пришвидшило відставку самого Генпрокурора. Тому Сакварелідзе і був відправлений у відставку через те, що почав вести свою політичну гру», – пояснив політолог.

Що ж до другої площини – юридичної, то, за словами Ярослава Макітри, наказ, який був опублікований щодо звільнення Сакварелідзе, є доволі аргументованим. «Насправді, якщо покласти руку на серце, не може заступник Генерального прокурора України брати участі у мітингах. Так само масово Сакварелідзе у статусі прокурора не з’являвся на слідчі дії. Він може пояснювати це різними причинами, але з точки зору юридичної аргументації тут усе за буквою закону. Тому не треба все змішувати з політикою, коли населенню звикли нав’язувати вибір між «чорним і білим», де Сакварелідзе потрапляє на світлу сторону, а Шокін – на темну. Хоча насправді істину в цьому питанні треба шукати якраз посередині», - переконаний експерт.

 

 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 13Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
6 способів залучити в будинок благополуччя та удачу
6 способів залучити в будинок благополуччя та удачу
Недарма будинок часто називають фортецею, яка зберігає сімейний добробут та гармонію Вираз «будинки та стіни д....
Головні ознаки псування додому
Головні ознаки псування додому
Порча — дуже поширений вид помсти, через яку можна зіпсувати життя не просто однієї людини, а й цілої родини Д....
Карта бажань по фен-шуй: як здійснити всі мрії
Карта бажань по фен-шуй: як здійснити всі мрії
Мрії часто стають реальністю! Як? Ви не вірите у це? Напевно, хоч один раз у вас справджувалося найзаповітніше....
6 звичок, які позбавляють енергії та удачі
6 звичок, які позбавляють енергії та удачі
Енергія людини не безмежна Вона часом витрачається на щось марне, або наша аура блокується, чакри працюють неп....
Три внутренних точки опоры, которые помогут в любой кризис
Три внутренних точки опоры, которые помогут в любой кризис
У житті часто дуже неприємні ситуації трапляються не з нашої вини, але це зовсім не означає, що ми не можемо в....
більше матеріалів


/-1,2882051467896-/ /-pc-/
Top