counter
Стрічка новин
Вибрати все
10 Квітня
9 Квітня
Всі новини...


Олександр Лієв
Олександр Лієв

Найстрашніший для нас варіант - «коридор» сушею вздовж Чорного моря


У Криму у окупантів лад тільки у військовій сфері. Таку думку «Аналітичный службы новин» (АСН) висловив колишній міністр курортів і туризму Автономної Республіки Крим, радник міністра аграрної політики і продовольства України Олександр Лієв.

«Щодо ситуації в Криму можна сказати коротко за п'ятьома напрямами. Перший - це туристична галузь, яка була однією з основоположних, особливо для розвитку середнього класу та підприємництва. Зараз у цій сфері відбулися незворотні зміни: 2012 року Крим прийняв шість мільйонів 150 тисяч туристів, при тому, що найгіршим роком для туризму був 1994-й. Тоді як  2014 року в Крим приїхали відпочивати мільйон 100 тисяч осіб, що в шість разів менше, якщо зважати на поріг збитковості. І це стало проблемою для кримських сімей, які жили за рахунок туристичного сезону. Залишається поки що успішним санаторний комплекс, який було «націоналізовано» російською владою. Ось вони неначе завантажують його профспілковими працівниками і людьми за рознарядкою з різних державних компаній», - зазначив Олександр Лієв.

За словами Лієва, другий напрям - це ситуація з промисловістю на півострові. «Вона була дуже залежною від материкової України, від цивілізованих країн: США, ЄС, Китаю. Крім того, такі підприємства, як «Титан», «Бром», чорноморські і керченські заводи, працюють або на спад, або вже повністю зупинені. Це вже відбилося на доходах місцевого населення, відповідно на рівні життя кримчан», - підкреслив експерт.

Він також зазначив, що дуже в Криму постраждало сільське господарство і система землеробства. «Коли Крим був у складі РРФСР, не було зрошувальної системи як такої взагалі. І ось зараз настав такий самий час, коли повністю знищено вирощування рису, а це 40 тисяч гектарів. Практично повністю знищено вирощування сої, це близько 30 тисяч гектарів. Всі 400 тисяч гектарів зрошуваних земель ось уже два роки не використовуються. Це сильно відбивається на їхньому фінансовому стані. На 80% скоротилося вирощування кормових культур, що відбилося на тваринництві: вже на 45% скоротилося поголів'я худоби. А це відразу позначилося на якості продуктів, що виробляються в самому Криму», - зазначив Лієв.

На думку експерта, всі вказані вище фактори позначилися на четвертому секторі - стані кримчан. «Він дійсно сильно погіршився, бо доходи від продажу послуг і товарів знизилися, а ціна стала дуже високою. Ціни на основні продукти харчування, зокрема на м'ясо та молоко, можна порівняти в ціні з Токіо, Лондоном, Москвою і низкою інших великих міст світу. Доходи знизилися до рівня 90-х років. Крім того, постраждав транзит, що був перспективною сферою. Його повністю припинено, хоча транзитне майбутнє Криму вважали одним із основних напрямів торгового форпосту в Чорномор'я», - підкреслив Олександр Лієв, відзначаючи, що єдина сфера, де у окупантів все відмінно, - це військовий комплекс.

Олександр Лієв також розповів, що міст через Керченську протоку завжди був своєрідним «проектом століття», про який говорили дуже багато, і він став би в нагоді Україні для поліпшення транзиту, що було б безперечним плюсом. «Але все це час, скільки його (Керченський міст. - Ред.) не будували, виходили з економічної доцільності такого будівництва. Вона дуже сумнівна, адже міст буде дуже вразливим, бо Керченська протока - це зона, де стикуються кілька пластів земної кори. І там постійно відбувається її рух. Тому цей міст повинен бути дивом сучасної інженерії, щоб не стати дуже вразливим. Побудувати міст Путіну можливо, але доведеться вкласти величезну купу грошей у таке будівництво», - підкреслив екс-міністр АР Криму.

Радник міністра АПП уточнює, що Путін міг би використовувати Керченський міст як об'єкт військової інфраструктури. Але, оскільки він буде вразливим місцем для терактів або війни, президент РФ має зовсім інші плани. «Розуміючи це, вони на міст не сильно розраховують. Страшнішим варіантом буде той, коли вони почнуть пробивати собі «коридор» сушею вздовж Чорного моря. І це, звичайно, буде трагічним сценарієм для нас», - резюмував екс-міністр курортів і туризму АР Крим Олександр Лієв.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 40Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Половина українців побоюються захворіти ковідом
Половина українців побоюються захворіти ковідом
На тлі постійно погіршується статистикою захворюваності коронавірусів більше половини українців висловлює побо....
Шок і трепет: зірки, яких не можна впізнати без гриму
Шок і трепет: зірки, яких не можна впізнати без гриму
Тоннам макіяжу не зіпсувати істинної краси, але хороший макіяж може приховати купу недоліків Візажисти цих все....
Американські уфологи назвали чергову дату пришестя інопланетян
Американські уфологи назвали чергову дату пришестя інопланетян
Прихильник теорії змови і автор каналу на YouTube Conspiracy Depot, якого вважають дуже авторитетним у світі у....
Київ. Локдаун 2.0: уточнення по роботі приміського транспорту
Київ. Локдаун 2.0: уточнення по роботі приміського транспорту
З завтрашнього дня Київ переходить в режим посилення обмежувальних заходів, пов'язаних зі збільшенням нових ви....
4 жіночих знаки Зодіаку, навколо яких найбільше в'ються чоловіки
4 жіночих знаки Зодіаку, навколо яких найбільше в'ються чоловіки
Жінки - прекрасні створення, яких потрібно любити, пестити, плекати і носити на руках Однак є серед представни....
більше матеріалів


/-0,27887797355652-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top