Попередження прем'єр-міністру та його команді - не що інше, як чергове надування щік, у стилі завершення АТО в лічені години або параду Перемоги в українському Севастополі. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила політолог, аналітик Міжнародного інформаційно-аналітичного Центру «Росія-Україна» Олександра Решмеділова.
«Уже очевидно, що перемог за цей час не трапиться, та й навіть теоретично бути не може. Але все вказує на те, що в серпні ніхто з серйозних політичних гравців не буде готовий до масштабної політичної кризи», - сказала експерт.
За її словами, у «політичному мурашнику» кожен зайнятий своєю справою.
«Президент всіляко намагається посилити свій імідж. Він робить ставку на посилення своїх політичних позицій саме в публічній сфері. Всі зусилля спрямовані на те, щоб поставити себе над Кабміном, але поки все це дійство не більше ніж гра», - вважає Решмеділова.
Вона зазначила, що відставка уряду, яка обговорюється, вкрай невигідна всім сторонам.
«Це ж неминучий розвал коаліції, а сформувати нову буде вкрай непросто. Особливо якщо саме президент стане ініціатором відставки уряду. Такий сценарій дасть формальний привід радикалам, «Самопомочі» і союзникам Ігоря Валерійовича (Коломойського - ред.) в нову коаліцію не йти, в нинішніх умовах це вкрай невигідно в плані піару. Тоді з ким об'єднуватися?! Тому коаліціянти чітко розуміють, що можна більше втратити, ніж знайти», - зазначила експерт.
Решмеділова підкреслила, що останнім часом Президент активізував точкові атаки на уряд. Така поведінка стала досить актуальною на тлі падіння рейтингу прем'єра і його політичної сили.
«Але команді Порошенка рано святкувати перемогу в цьому протистоянні. Не варто забувати, що всі нинішні рейтинги досить умовні, досить згадати, якою фікцією виявилася вся соціологія напередодні парламентських виборів, а також обіцяне «срібло» для Олега Ляшка на позачергових виборах президента України в травні 2014», - відзначила вона.
При цьому експерт наголосила, що тільки місцеві вибори покажуть реальний розклад сил.
«Реальний розклад сил покажуть тільки місцеві вибори. Волевиявлення народу - це завжди найкращий лакмусовий папірець, на ньому чітко видно настрій громадськості, реальну силу і вагу політичних гравців. Ось тоді-то і можна чекати переформатування коаліції.
Розглянемо один із можливих варіантів. Припустимо, БПП покаже хороший результат, а «Народний Фронт» вилетить на 5%-му бар'єрі. Тоді «Батьківщині», навпаки, потрібно наростити підтримку електорату, ось тоді переформатування коаліції може стати реальністю. Але для цього потрібно дочекатися цього голосування. Будемо подивитися, як кажуть в Одесі», - резюмувала експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.