counter
Стрічка новин
Вибрати все
13 Квітня
12 Квітня
Всі новини...

Ангела Бочі
Ангела Бочі

Варто замислитися над тим, що РФ нині активно докапіталізовує українські банки


Попри популістські політичні лозунги й різноманітні можливі сценарії розвитку українсько-російських відносин, не варто забувати, що в окремих питаннях Україна й досі міцно пов’язана з Росією. Й це не залежить від того, хто при владі в РФ. Тому вітчизняним політикам варто замислитися над ситуацією, що склалася. Якщо з ринками експорту ситуація більш-менш зрозуміла: від деяких ми можемо відмовитися безболісно, для відмови від інших потрібно багато часу, а от ситуація з фінансовими ринками – підозріла. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Ангела Бочі.

«Якщо ми кажемо про ринок харчової продукції, сільського господарства, то, як відомо, з 1 січня введено в дію ембарго. Тут ми можемо обійтися без Росії, це однозначно. Тому що відсоток як російської продукції на ринку України, так і принцип експорту України в РФ не був настільки значним. А от якщо йдеться про продукцію машинобудування, де наш експорт є значним, як і імпорт з РФ, про продукцію хімічної промисловості, тут усе складніше. Це все пов’язано з радянським минулим, з тим, що виробництва розташовувалися на території різних республік Союзу. Ці виробничі ланцюги не так легко зруйнувати навіть за 20 років», - пояснила експерт.

Економіст наголошує, що основне, на що варто звернути увагу, щоб запобігти впливу РФ на Україну, – це фінансовий ринок.

«Ми розуміємо, що близько 30% банківського капіталу так чи інакше пов’язано з Росією. І РФ нині активно докапіталізовує наші банки, які діють на території України. У нас є «Промінвестбанк», ми бачимо досить-таки агресивну політику «Альфа-банку». Тут основне питання – навіщо РФ докапіталізовує українську банківську систему, якщо у неї і в своїй багато проблем? Саме над цим повинні замислитися наші політики, щоб знати, як протидіяти і які мають бути запобіжні заходи, аби не зростала залежність нашої банківської системи від РФ. Тому стверджувати, що ми можемо повністю прожити без Росії, не можна. Є цілі галузі експорту в РФ, які є пріоритетними, але, на жаль, дуже важко знайти ринки збуту. Та ми повинні поступово все ж таки відмовлятися від такого непостійного і ненадійного партнера, як Росія. Втім, варто визнати: хоб би як нам як громадянам хотілося повністю відійти від РФ, в економічному плані прожити буде важко», - резюмувала Бочі.

 

 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.





Переглядів: 33



Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Сонник: тлумачення сну, у якому ви бачили гроші
Сонник: тлумачення сну, у якому ви бачили гроші
Якщо снилися гроші, то з ними можуть відбуватися різні події: втрата, отримання, витрата Сни про гроші мають н....
Значення родимок на тілі: три відьми мітки
Значення родимок на тілі: три відьми мітки
В Европе в средние века за родинку не теле могли сжечь на костре Все потому, что необычные изменения кожи счит....
Гороскоп на 13 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 13 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні може бути день, коли ви відчуєте себе особливо енергійно та рішуче ....
Любовний гороскоп на 13 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 13 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні у ваших стосунках може настати момент яскравих емоцій та пристрасни....
Сон у ніч з 12 на 13 квітня 2024 року: тлумачення за місячним календарем
Сон у ніч з 12 на 13 квітня 2024 року: тлумачення за місячним календарем
13 квітня о 7:01 розпочнеться шостий місячний день, і фаза Місяця буде зростаючою Згідно з прогнозами, ніч з ....
більше матеріалів


/-0,21601700782776-/ /-pc-/
Top