counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...

Володимир Цибулько
Володимир Цибулько

Українська сторона перебувала в статусі учня, а не партнера


Головний результат поїздки нардепів у Брюссель - це підтвердження того, що Україна залишається ключовою країною для Євросоюзу. Також цей візит продемонстрував, що треба виконувати взяті на себе зобов'язання. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт Аналітичного центру «Політика» Володимир Цибулько.

«Треба відокремити стратегічні досягнення від тактичних поразок. Стратегічним досягненням є підтвердження, що Україна є ключовою країною для Євросоюзу і ЄС не відступиться від своїх планів. У тактичному плані це теж дуже корисний візит у тому сенсі, що українським депутатам було вказано, що їхні маленькі відступи від взятих на себе зобов'язань завжди будуть коштувати країні великих збитків. Або вони стають договороспроможною стороною і виконують взяті на себе зобов'язання, або будуть руйнувати перспективи власної країни. Мені здається, що ця дорожня карта, яка обговорювалася в плані реформ Верховної Ради, розширила поле тактичних можливостей для українських депутатів. Адже серед усіх параметрів пропонується ідея введення простої більшості від присутніх у залі при голосуванні за закони. Тому в цьому плані мені здається, що Євросоюз начебто розширив можливості, він не заганяє нардепів в жорсткі нормативи поведінки, але, з іншого боку, стимулює їх до політичної діяльності», - розповів експерт.

На думку політолога, підписання дорожньої карти реформ для ВР є найважливішим тактичним результатом. Його можна розцінювати як попередження.

«Там багато звинувачень. Це попередження хорошого вчителя недбайливому учневі. Українська сторона могла б діяти як партнер у переговорах, якби проголосувала, наприклад, той же закон про електронне декларування та змогла завершити процедуру щодо створення Нацагентства з питань запобігання корупції. Це ті вимоги, які українська сторона брала на себе. Якби вони були виконані, то українська сторона приїхала б у Брюссель з почуттям статусу партнера. А оскільки це не так, українська сторона перебувала в статусі учня, а не партнера. Євросоюз доброзичливий, бо він дуже важко переживав наслідки комуністичної агресії, особливо в країнах Центральної Європи, тому терпіння євросоюзівських чиновників йде від розуму і великого досвіду, від розуміння того, що, крім них, немає більше відповідальної сили на континенті. Але треба запам'ятати, що ніколи Євросоюз не буде підтримувати українську економіку, якщо державна інфраструктура не сприяє боротьбі з корупцією і виведенню з тіні власної економіки», - резюмував Цибулько.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.





Переглядів: 29



Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів


/-0,27891206741333-/ /-pc-/
Top