Проведення українського тижня в Брюсселі - це безперечна перевага. Втім, головне, щоб наші нардепи змогли скористатися цією можливістю. Вони повинні презентувати своє бачення виходу країни з кризи. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, експерт-міжнародник Геннадій Друзенко.
«Поїздка в Брюссель - це для наших парламентарів як мінімум обмін інформацією зі своїми європейськими колегами. Тема України зараз, звичайно, не номер один у Брюсселі, але вона залишається в топ-5. Те, що буде український тиждень, - це великий плюс. Питання в тому, наскільки наші парламентарії зможуть скористатися цією можливістю. А саме - наскільки вони зможуть послідовно донести до своїх європейських колег важливі меседжі. Бо, на жаль, українські політики їдуть до Брюсселя або «поскаржитись» один на одного, або попросити грошей. І від одного, і від іншого у Брюсселя величезна оскома», - розповів політолог.
Експерт упевнений, що головне завдання депутатів в тому, щоб вони змогли представити своє бачення виходу з кризи, розвитку відносин із Європейським Союзом. Крім того, вони повинні показати шляхи розв'язання соціальних та економічних питань. Втім, погано, що спочатку нардепи всі зміни представляють у Європі, а не в Україні.
«Завдання в тому, щоб вони змогли переконати європейців, що це і є рецепт для України. Європейці не повинні вирішувати за українців, але повинні підтримати і прийняти, можливо, дискутувати з ними. Щодо презентації за кордоном, то якщо наші політики почуваються представниками суверенної нації, вони мали представити ідеї в Україні. А якщо генерал-губернаторами, призначеними з іноземних столиць, то за кордоном. Якщо це депутати парламенту, яких обирає український народ, то зрозуміло, що всі реформи повинні виставлятися тут. Якщо вони почуваються представниками Брюсселя, Вашингтона, Берліна, як вони раніше почувалися представниками Москви, то, звичайно, повинні спочатку їхати до своїх супервайзерів. Звичайно, це дуже далеко від справжньої незалежності, тому не думаю, що це відповідає очікуванням українців», - резюмував Друзенко.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.