Те, що четверо міністрів відкликали свої заяви про відставку, може бути свідченням психологічного потрясіння гучною заявою Айвараса Абромавичуса і спробою розширити для себе свободу дій. Утім, на повернення-«договірняк» це не схоже. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт Аналітичного центру «Політика» Володимир Цибулько.
«Я думаю, що це наслідок психологічного потрясіння заявами. Нагадаю, що їхні заяви сприймалися як елемент шантажу з метою розширення поля їхньої компетенції, надання певної свободи дій на посаді. Адже зрозуміло, що міністри перебували під подвійним або навіть потрійним контролем: з одного боку, суспільства, з іншого - самого Кабміну та прем'єра, а ще контроль з боку фракції, яка делегувала того чи іншого міністра. Навряд чи повернення - це «договірняк», це радше боротьба за певну свободу дій. Якраз демарш міністра Абромавичуса позбавив тих міністрів, які написали заяви раніше, можливості далі шантажувати», - розповів політолог.
На думку Цибулька, у міністрів є усвідомлення того, що будь-яка відставка уряду може призвести не лише до перезавантаження уряду, а й до перевиборів загалом.
«Тоді Україна втратить кілька місяців часу для серйозних реформ. Тим паче що на цей період часу певні реформи проходять точки неповернення. І якщо зараз Раду буде фактично виключено з життя через вибори, то ключові реформи ми розтягнемо в часі, тоді це обернеться катастрофічними сценаріями для низки галузей», - зазначив експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.