counter
Стрічка новин
Вибрати все
21 Вересня
20 Вересня
Всі новини...

Андрій Новак
Андрій Новак

Найбільш реальний статус для Донбасу — це тимчасово окупована територія


Україні необхідно правильно сформулювати питання на можливий референдум про статус Донбасу, оскільки від формулювання залежатимуть економічні наслідки і для Донецької та Луганської областей, і для України загалом. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив економіст і глава Комітету економістів України Андрій Новак.

«Від цього формулювання залежатиме: або це територія, яка непідконтрольна українській владі, і де українська влада не може вчинити жодних дій (зокрема економічних і по соціальному забезпеченню), або це територія, до якої в української влади буде доступ при відведенні російських військ», — сказав Новак.
Експерт зазначив, що на сьогодні найбільш реальний статус — це тимчасово окупована територія, до якої фізично в української влади немає доступу.

«Якщо не буде реального виведення російських військ і не буде доступу до території, то здійснювати там, наприклад, соціальні платежі і таким чином підтримувати сепаратистів — буде неправильним. До того ж і технічно неможливо буде здійснювати ці платежі. Якщо буде якийсь інший статус (наприклад, це повністю контрольована Україною територія), то вийде, що Україна, не маючи фізичного доступу, відповідатиме за соціально-економічну ситуацію, яка там, безумовно,  лише погіршуватиметься», — розповів Новак.

Економіст наголосив, що головне для України на цьому етапі винести правильне питання на можливий референдум, щоб країна не опинилася в невигідній позиції: вчиняти будь-які дії не може, а відповідальність економічну та юридичну несе.

Новак зазначив, що питання з підприємствами, які знаходяться на Донбасі, теж потребує окремої уваги, оскільки на даний момент не має значення форма власності — державна, приватна або змішана. За словами Новака, якщо немає фізичного доступу до території, то економічна діяльність здійснюється під контролем і за вказівкою тих, хто територію контролює — так званих ДНР і ЛНР, які повністю підконтрольні Кремлю.

«Як наприклад, запобігти вивезенню вугілля, коли немає фізичного доступу? Неможливо контролювати роботу підприємств і куди вони відправляють продукцію», — зазначив економіст.

Новак зауважив, що для зняття соціальної напруженості на Донбасі необхідно акумулювати невиплачені через тимчасову окупацію соцвиплати і пенсії.

«Українській владі варто акумулювати всі пенсійні виплати жителям Донбасу та Криму. Україна не повинна відмовлятися і від Криму, а дати сигнал: те, що не виплачувалося, — накопичується. І при поверненні цих територій під контроль України соцвиплати будуть виплачені, і це буде дуже хорошим соціальним сигналом кримчанам і жителям Донбасу», — зазначив експерт.

Він наголосив, що технічно це цілком здійсненно. Він запропонував відкриття окремих пенсійних рахунків, накопичувальних рахунків для соціальних виплат, наприклад, в державному «Ощадбанку».

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 44Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп на 21 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 21 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні можете відчути хвилювання через несподівані зміни у планах Не бійте....
Гороскоп від Тамари Глоби на 21 вересня 2023 року
Гороскоп від Тамари Глоби на 21 вересня 2023 року
Как рассказала Тамара Глоба, 21 сентября 2023 года не стоит волноваться по пустякам, даже если возникнут разно....
Гороскоп від Павла Глоби на 20 вересня 2023 року: що принесе цей день всім знакам зодіаку
Гороскоп від Павла Глоби на 20 вересня 2023 року: що принесе цей день всім знакам зодіаку
Астролог Павло Глоба обіцяє сприятливий день для Водолія, який зможе вирішити свої важливі питання Близнюки ма....
Гороскоп на 20 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 20 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня – 19 квітня) Сьогодні ваша енергія на піку Скористайтеся цим часом для втілення своїх іде....
Любовний гороскоп на 20 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 20 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія та пристрасть досягнуть піку Поділіться своїми почуття....
більше матеріалів


/-0,22743511199951-/ /-pc-/
Top