counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...


Ангела Бочі
Ангела Бочі

Інвестицій немає через відсутність судової та податкової реформ


Війна на Сході не є першопричиною відсутності привабливого інвестиційного клімату в Україні. Головні чинники - це відсутність податкової та судової реформ і корупція. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Ангела Бочі.

«Перш ніж говорити про перспективи інвестицій, спочатку треба подивитися в корінь проблеми, чому все ж наш клімат не є інвестиційно привабливим. Якщо дивитися на ті опитування, які зараз проводять бізнес-асоціації, то основні причини погіршення інвестиційного клімату - відсутність судової реформи, низька ефективність боротьби з корупцією, відсутність прогресу з податковою реформою. У тому числі основне питання - це відшкодування податку на додану вартість. Тому аж ніяк не війна на Сході, звісно, вона є однією з причин, але основна причина - це високий рівень корупції та несформована судова система», - зазначила економіст.

На думку Бочі, якщо ми говоримо про інвестиційну терапію, то передусім це означає, що необхідно створити привабливий інвестиційний клімат в Україні.

«А він можливий тільки за рахунок захисту прав власності інвесторів, чесного захисту, боротьби з корупцією, ефективної податкової реформи, у тому числі за відсутності проблем з відшкодуванням податку на додану вартість з прозорими системами ведення бізнесу. Це зміна наявної радянської системи - так звана дерегуляція. Також необхідне зменшення податкового навантаження. Ще одним фактором залишається політична стабільність у країні. Але перш за все органи влади повинні показати свою готовність боротися з корупцією, зменшувати тіньовий рівень економіки. Тільки тоді ми зможемо говорити про те, що іноземні інвестори повірять в економічну стабілізацію в Україні і будуть готові вкладати сюди гроші», - зазначає експерт.

Бочі підкреслила, що надходження інвестицій можливі найближчими кількома роками, але це оптимістичний варіант розвитку подій.

«Реально в середньостроковій перспективі - 2-3 роки. Є прогнози щодо відновлення зростання ВВП. Тому за 2-3 роки ми можемо очікувати припливу інвестицій, якщо все ж однозначно будуть ефективні дії щодо боротьби з корупцією і буде стабілізація на Сході. Але це за оптимістичним сценарієм», - переконана економіст.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 25Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Половина українців побоюються захворіти ковідом
Половина українців побоюються захворіти ковідом
На тлі постійно погіршується статистикою захворюваності коронавірусів більше половини українців висловлює побо....
Шок і трепет: зірки, яких не можна впізнати без гриму
Шок і трепет: зірки, яких не можна впізнати без гриму
Тоннам макіяжу не зіпсувати істинної краси, але хороший макіяж може приховати купу недоліків Візажисти цих все....
Американські уфологи назвали чергову дату пришестя інопланетян
Американські уфологи назвали чергову дату пришестя інопланетян
Прихильник теорії змови і автор каналу на YouTube Conspiracy Depot, якого вважають дуже авторитетним у світі у....
Київ. Локдаун 2.0: уточнення по роботі приміського транспорту
Київ. Локдаун 2.0: уточнення по роботі приміського транспорту
З завтрашнього дня Київ переходить в режим посилення обмежувальних заходів, пов'язаних зі збільшенням нових ви....
4 жіночих знаки Зодіаку, навколо яких найбільше в'ються чоловіки
4 жіночих знаки Зодіаку, навколо яких найбільше в'ються чоловіки
Жінки - прекрасні створення, яких потрібно любити, пестити, плекати і носити на руках Однак є серед представни....
більше матеріалів


/-0,28678584098816-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top