Війна на Сході не є першопричиною відсутності привабливого інвестиційного клімату в Україні. Головні чинники - це відсутність податкової та судової реформ і корупція. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Ангела Бочі.
«Перш ніж говорити про перспективи інвестицій, спочатку треба подивитися в корінь проблеми, чому все ж наш клімат не є інвестиційно привабливим. Якщо дивитися на ті опитування, які зараз проводять бізнес-асоціації, то основні причини погіршення інвестиційного клімату - відсутність судової реформи, низька ефективність боротьби з корупцією, відсутність прогресу з податковою реформою. У тому числі основне питання - це відшкодування податку на додану вартість. Тому аж ніяк не війна на Сході, звісно, вона є однією з причин, але основна причина - це високий рівень корупції та несформована судова система», - зазначила економіст.
На думку Бочі, якщо ми говоримо про інвестиційну терапію, то передусім це означає, що необхідно створити привабливий інвестиційний клімат в Україні.
«А він можливий тільки за рахунок захисту прав власності інвесторів, чесного захисту, боротьби з корупцією, ефективної податкової реформи, у тому числі за відсутності проблем з відшкодуванням податку на додану вартість з прозорими системами ведення бізнесу. Це зміна наявної радянської системи - так звана дерегуляція. Також необхідне зменшення податкового навантаження. Ще одним фактором залишається політична стабільність у країні. Але перш за все органи влади повинні показати свою готовність боротися з корупцією, зменшувати тіньовий рівень економіки. Тільки тоді ми зможемо говорити про те, що іноземні інвестори повірять в економічну стабілізацію в Україні і будуть готові вкладати сюди гроші», - зазначає експерт.
Бочі підкреслила, що надходження інвестицій можливі найближчими кількома роками, але це оптимістичний варіант розвитку подій.
«Реально в середньостроковій перспективі - 2-3 роки. Є прогнози щодо відновлення зростання ВВП. Тому за 2-3 роки ми можемо очікувати припливу інвестицій, якщо все ж однозначно будуть ефективні дії щодо боротьби з корупцією і буде стабілізація на Сході. Але це за оптимістичним сценарієм», - переконана економіст.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.