2016 рік для української економіки не стане чимось значно інакшим, ніж попередній. Утім, є певні оптимістичні зрушення. Загалом спостерігатиметься певна стабілізація падіння економіки. Крім того, девальвація буде не на рівні 50%, а на рівні 25-30%. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
«В цілому 2016 рік не буде значно відрізнятися від 2015-го. Єдине - будемо спостерігати певну стабілізацію падіння економіки. Якщо в 2015-му у нас падіння ВВП було 10%, то у 2016-му буде десь 4-5%. Тобто падіння буде, але менше. Що стосується зарплати, то номінально вона може зрости на 10-15%. Якщо у 2015 році падіння заробітних плат було 25%, то в 2016 році буде падіння реальних зарплат на 15%. Що стосується інфляції, то в минулому році вона була 45%, а в цьому становитиме 20-25%. Поки що є криза, але вже не така негативна. Є якісь позитивні зміни. Що стосується кошторису, то тогоріч девальвація фактично була більше 50%. Зараз є така надія, що цього року девальвація буде хоча б на рівні 25-30%. Максимальний курс гривні - 30-32. Такі от показники», - розповів економіст.
За словами експерта, результати відкриття Зони вільної торгівлі з ЄС, яка запрацювала з 1 січня 2016 року, поки що будуть непомітними для пересічних українців.
«Відкриття ЗВТ з ЄС узагалі ніяк не впливає. Українці цього не побачать. Якщо уважно послухати офіційні виступи євроспільноти, то вони прямо говорять, що якість позитивні зміни в економіці України можна буде побачити десь за 5-7 років після створення зони вільної торгівлі. А взагалі, створення ЗВТ – це 10 років, так прописано в Угоді про асоціацію. Через 10 років – так, справді, ми побачимо зміни. Поки що вони є незначними. У 2016-му не буде дешевих товарів. Адже навіть якщо знижуватиметься мито, то товари ж усі в євро, а ніхто не продаватиме собі у збиток. Тому, якщо ви перерахуєте ціну в євро за курсом, то навіть автівки у гривні подорожчають, бо курс євро зростає. І те саме стосується ліків, речей», - підсумував Охріменко.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.