Найбільшу увагу варто звернути на конфлікт між органами центральної влади та органами місцевого самоврядування, а не на прояви якоїсь агресії між чиновниками. Крім того, багато конфліктів інтересів у Верховній Раді. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.
«Існує конфлікт між центральною владою та місцевими органами влади. Наприклад, місцеві органи влади отримали децентралізацію і можливість розподіляти гроші всередині своїх регіональних структур, і водночас цих грошей немає. І Київ, вперше віддаючи якісь повноваження, разом з тим відмовляється віддавати гроші (їх просто немає) місцевим органам влади. Це конфлікт, але про нього не говорять. Я вже не кажу про розподіл фінансових потоків між різними регіонами - Одесою, Львовом, Києвом та Дніпром. Конфліктів у владі дуже багато, але ми просто бачимо те, що на поверхні: Президент і прем'єр, які постійно з кимось б'ються», - розповів політолог.
Експерт наголосив, що і всередині Верховної Ради конфліктів досить багато. «Є ж відверта промосковська група, яка існує в усіх фракціях і виступає явно проти України, вона намагається створити конфліктні ситуації під час голосування і т.д. Дуже багато конфліктів у владі, а не лише ті особистісні, які ми з вами бачимо, що хтось у когось кинув склянку чи кулаком вдарив. Це вторинне. Але конфлікти різко послаблюють здатність України до самоврядування. У такому випадку вона потребує зовнішнього впливу, чи то західного, чи то російського. Крім того, це не дає їй можливості здійснювати реформи. Навіть там, де зовні все добре, конфлікт між Києвом та місцевою владою буде дуже жорстким», - акцентує увагу політолог.
Небоженко виділяє у Верховній Раді ще кілька «підвидів» конфліктів. Зокрема, це конфлікт між людьми, котрі заробляють на парламенті, і тими, які хочуть перевиборів.
«Це ж величезний конфлікт - ті, хто краде, і ті, хто хочуть змін. Або ті, хто орієнтуються на Захід, і ті, які фальсифікують бюджет для того, щоб ще на рік утримати Україну від ЄС. Шляху рішень немає. Це величезне багаття, що спалахнуло у 2014 році під час Майдану, і воно має вигоріти. Можливо, десь підуть люди, десь зникнуть партійні структури, десь буде підписано компроміс, десь знайдуть нові реформаторські рішення. Єдиного цільного рішення тут немає. До того ж в Україні немає культури розв’язання конфліктів. В Україні якщо конфлікт, то він до кінця», - підсумував політолог.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.