Не варто звинувачувати Національний банк у реставрації радянської обмінної монополії. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков, коментуючи той факт, що, згідно з рішенням Нацбанку, з 1 липня 2016 року в Україні різко скоротиться кількість пунктів обміну валюти.
«Це питання не має однозначного вирішення. З одного боку, не має бути обмінників, які не платять податки, нікому не підкоряються - це фактично чорний ринок у будочках. З іншого боку, значне скорочення кількості пунктів обміну валюти - зниження конкуренції, певна монополізація, додаткові умови для процвітання чорного ринку», - пояснив Плотніков.
Економіст наголосив, що боротися з чорним і сірим ринками необхідно, у тому числі шляхом наведення ладу з обмінними пунктами, але при цьому слід врахувати низку ризиків, зокрема - зниження конкуренції та підвищення обмінного курсу.
Водночас, на думку Плотнікова, пропозиції регулятора не варто розцінювати як спробу повернення радянської обмінної монополії в Україні. «Я б не звинувачував НБУ в реставрації СРСР. Обмінників у нас достатньо. У кожному відділенні банку обмінюють валюту», - зазначив він.
«Якщо правильно вибудувати мережу, виробити механізми - такого не буде. Якщо нормально створити курсоутворення на рівні НБУ, курсову політику Національного банку, у принципі, можна вести мову про те, щоб залишити легальні обмінні пункти, що якісно працюватимуть і їх буде достатньо. Але якщо з боку НБУ будуть якісь неподобства - це призведе до сплеску на чорному ринку», - резюмував Плотніков.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.