Стрічка новин
Вибрати все
Фільтрувати тематики Выбрать
28 Червня
27 Червня
Стрічка новин
Вибрати все
Фільтрувати тематики Выбрать
28 Червня
27 Червня
Сергій Куюн Сергій Куюн

Ціни на бензин сильно залежать від валютного курсу

18.12.2015, 12:53 Печать

Падіння цін на нафту є дуже гарною новиною для України як імпортозалежного споживача нафтопродуктів. За розрахунками фахівців «Консалтингової групи А-95», при стабілізації цін на нафту нижче позначки $40 за барель ціни на українських АЗС повинні впасти нижче позначки 20 гривень за літр бензину А-95 і 16 гривень за літр дизельного палива. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн.

Однак, за його словами, при цьому слід зазначити, що набагато більш сильним фактором ціноутворення в Україні є валютний курс. «Близько 50% вартості нафтопродуктів у роздрібній мережі припадає на закупівельну ціну палива, яке переважно імпортується, тобто закуповується за валюту. Ще близько 35% припадає на податки - акцизний збір (встановленийу євро) і ПДВ на суму закупівельної вартості й акцизу. Саме девальвація спричинила зростання цін на бензин в Україні, незважаючи на зниження нафтових котирувань уже майже втричі за останні два роки», - пояснює Сергій Куюн, відзначаючи, що, на жаль, «на тлі високих цін, як і раніше, актуальним залишається питання якості бензину. Уже можна говорити про те, що у 2015 році ситуація тільки погіршилася. За нашими оцінками, якщо у 2014 році частка контрафакту становила близько 20% ринку автомобільного бензину, то в 2015-му, очевидно, сягне 25%».

На думку експерта, головним стимулом цього процесу є зростаюча ціна та зростаючі податки на паливо, це автоматично збільшує заробіток тих, хто кустарно виробляє нафтопродукти, адже податки з них ніхто не платить. «На сьогодні за ціни бензину в середньому 20 гривень за літр податки становлять близько 45%, або 9 гривень на літрі. При цьому ще 2-3 гривні на літрі - це заробіток АЗС, - зазначає він. - Іншими словами, рентабельність торгівлі «лівим» бензином перевищує 50% - дуже солідний рівень навіть у стабільні часи, не кажучи вже про нинішню кризу».

Основні сподівання на виправлення ситуації, запевняє Куюн, пов'язані з прийняттям пакету законопроектів у межах Податкового кодексу, які очікують голосування в Раді. «Йдеться про розроблений у профільному комітету парламенту на чолі з Ніною Южаніною законопроекті про посилення адміністрування акцизного збору на нафтопродукти. Принцип нововведення такий, що всі операції з паливом реєструються в єдиній базі даних, і здійснюється автоматичний наскрізний контроль сплати паливного акцизу. Трейдер не зможе продати більше палива, ніж купив раніше. Це різко ускладнить операції з неврахованим паливом, а відповідно, і його виробництво. Відрадно, що законопроект було підтримано Мінфіном та ДФС», - робить висновок експерт паливного ринку.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции


На тему
Суспільство Кримськотатарський Майдан 19 Травня
07:33

Кримськотатарський Майдан

Кримськотатарський Майдан У центрі Києва - жовто-сині прапори: українські та кримськотатарські. У день 72-ї річниці депортації кримських татар на Майдан Незалежності прийшли сотні людей, аби вшанувати пам'ять загиблих. 18 травня 1944 року на світанку до будинків кримських татар по всьому Криму постукали солдати. На збори дали п'ятнадцять хвилин, а потім посадили у товарні вагони і відправили в Середню Азію. За різними підрахунками, депортовано було близько 200 тисяч осіб, 30 тисяч з них загинули в дорозі або протягом першого року заслання. І лише через 45 років депортацію було засуджено і визнано незаконною, а корінному народові Криму було дозволено повернутися на батьківщину. Сьогодні в Києві ті, чиї родичі змушені були залишити власні будинки понад 70 років тому, і ті, кому довелося виїхати після анексії 2014-го. Вони тримають у руках плакати: «Вічна пам'ять жертвам геноциду кримськотатарського народу!», «Пам'ятаємо! Не дозволимо нікому і ніколи забути!», «Президенте України! Від слів - до справи! Де конкретні дії з деокупації Криму?». На початку мітингу - гімн України і гімн кримських татар. Далі - виступ представників Меджлісу і священнослужителів. Першим до мікрофона підходить муфтій ісламського центру Аджи Сейран Аріф. Читає коротку молитву в пам'ять жертв депортації і «всіх загиблих від двох тиранів». Муфтія змінює православний священик - архієпископ Климент. У нього окупаційна влада забрала Кафедральний собор Володимира і Ольги у Сімферополі, який належить УПЦ Київського патріархату. Рефат Чубаров сьогодні говорив не від свого імені, а від імені свого заступника, який понад рік перебуває в катівнях ФСБ у Криму, Ахтема Чийгоза. «На долю нашого народу випало багато випробувань, і ми з честю їх долали. Нас не зламати в'язницями і таборами, не залякати обшуками і арештом, не обдурити за допомогою маріонеток. Крим більше ніколи не буде без кримських татар», - сказав Чийгоз у своєму листі. «Треба було, щоб почалася війна, щоб Росія, брудна країна, напала на нас, треба було втратити Крим, щоб ми, українське суспільство, зібралися разом. Шкода, що цього не сталося раніше. Але у нас, мусульман, кажуть, що через випробування відбувається очищення», - сказав на Майдані Рефат Чубаров.
Суспільство Арсенал майстрів 22 Травня
09:30

Арсенал майстрів

Арсенал майстрів Грузинів, литовців, білорусів, поляків і українців у Дні Європи об'єднало фольклорне свято - фестиваль традиційних культур «Етносвіт». До Києва з'їхалося близько 250 учасників. У просторих залах «Мистецького Арсеналу» пахне соломою і мокрою глиною, десь постукує ткацький верстат, а десь - летить березова стружка. Плетуться дідухи, створюються глечики, тчуться килими і вирізаються ложки і навіть бандури. Кожен із 250 майстрів зайнятий своєю роботою. Багато хто ділиться вміннями з відвідувачами. Кожен охочий може взяти участь у різних майстер-класах.  Ось пані Олена показує, як із листя кукурудзи можна сплести кошик для цукерок. Трохи пізніше пані Марія вчить дітей і дорослих соломоплетінню.  Катерина Качур запрошувала до Києва іноземних майстрів. Вона впевнена: фестиваль повинен створити платформу для культурного обміну та інтеграції українців у європейський простір. Окремий проект присвячений гончарству. Називається - «Простір глини». Це такий собі екскурс в історію універсального природного матеріалу, завдяки якому ми маємо інформацію про різні культурні і цивілізаційні пласти минулого. У дворі розгорнулася головна сцена. На ній виступають фольклорні колективи з усієї України. Тут і відомий бандурист Тарас Компаніченко, і група «Хорея козацька», а також хор із села Лука Київської області. Спів останніх незабаром може стати частиною нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.  А з суботи на неділю на цій же сцені всі могли танцювати до ранку, адже в рамках фестивалю організатори запланували «Ніч танців».
Суспільство Ротація у спецпідрозділі «Фантом»: в зону АТО вирушають нові бійці 14 Червня
23:34

Ротація у спецпідрозділі «Фантом»: в зону АТО вирушають нові бійці

Ротація у спецпідрозділі «Фантом»: в зону АТО вирушають нові бійці На полігоні під Києвом від самого ранку тренування. Декілька десятків працівників податкової міліції Державної фіскальної служби проходять фінальний інструктаж перед відправленням в зону антитерористичної операції. Сьогодні в руки взяли автомати і пістолети. «Їх вони не тримають у руках кожен день, - говорить нам інструктор. - Тому тренування потрібні, адже якщо виникне ситуація, коли доведеться застосовувати зброю, то це треба буде робити». «Хто забув, як поводитися зі зброєю, згадає, хто не знав - навчиться, - продовжує його колега. - Зброя нам потрібна для того, щоб виявити ворога і при необхідності знешкодити його швидше, ніж це зробить він». У обох інструкторів головне завдання - підготувати хлопців зі спецпідрозділу до роботи в зоні АТО в стислі терміни. Адже на Схід їдуть і ті, хто вже був там, і новачки. Згадують на полігоні не тільки те, як поводитися зі зброєю, а і як виявити гранату або розтяжку. Важливо, щоб втрати від мінно-вибухових засобів були зведені до нуля. Проходять «фантомівці» і навчання з тактичної медицині, кожен повинен вміти надати першу допомогу і зберегти людське життя. Всі ці люди в формі - добровольці. Але одного їхнього бажання замало. Перед відправленням в зону АТО кожен із хлопців проходив психологічні тести, за допомогою яких виявлялася придатність до проходження служби в екстремальних умовах. Написав рапорт про добровільну поїздку в зону АТО і успішно пройшов тести фіскал Максим. «Нам сьогодні багато розповіли щодо інженерії та поводження зі зброєю. З цим я був знайомий. Для мене була важлива інформація про надання першої медичної допомоги», - говорить він АСН. Максим приїхав з Кіровограда. Розповідає, що його рішення їхати на Схід брат і батько підтримали, а ось дружина і мама - ні. «Особливо мама засмутилася. Я їй сказав напередодні від'їзду. І сам до останнього не знав - у нас же не всіх одразу беруть». Його колега і тезка з Миколаєва про себе розповідає неохоче, а на запитання АСН, навіщо повертається на Схід втретє, відповідає прямо: «Ми їдемо захищати Батьківщину». Основне завдання «фантомівців» у зоні АТО - захист економічної безпеки та боротьба з контрабандою. «Фантомівці» несуть службу на КПВВ і в складі мобільних груп. «П'ять хвилин перекур і по автобусах», - звучить голос командира. Вже завтра вранці «фантомівці» вирушать у зону АТО.
Політика Панамські офшори (римейк) 11 Травня
20:37

Панамські офшори (римейк)

Панамські офшори (римейк) У Верховній Раді вимагають створити Тимчасову слідчу комісію щодо офшорів. Ця тема вибухнула після оприлюднення інформації, що чимало вітчизняних можновладців не гребують такими схемами приховування статків та уникнення виплати податків в Україну. Тема ТСК відстоюється гучно і яскраво. Але яка мета? Адже таких комісій у Раді створювалося чимало. Та робота жодної з них не завершилася звільненнями, судами чи вироками. Навпаки, в парламенті є старі жарти: «Хочеш заговорити та поховати питання - створи щодо нього ТСК» або «Все піар, окрім некролога». Гроші на касу Олег ЛяшкоТа лідер Радикальної партії Олег Ляшко стверджує, що цього разу все інакше. Офшорний скандал за участі українських можновладців заговорити не вийде.  Радикали ж блокуватимуть роботу парламенту, допоки не з’явиться Тимчасова слідча комісія з офшорів Президента Петра Порошенка, голови НБУ Валерії Гонтаревої, міністра фінансів Олександра Данилюка (проект постанови про звільнення якого вже зареєстровано у ВР). «Ключове, щоб «бабки» повернули - ті, які вкрали. І заплатили податки. За оцінками експертів, понад 100 млрд доларів вивели з України. Податки мають становити 15% від цієї суми. Не виключаю, що влада намагатиметься дискредитувати роботу комісії. Скерувати її в інше русло. Ми вже чуємо заяви, що, мовляв, треба розслідувати діяльність усіх (у БПП заявили, що така ТСК має розслідувати всі випадки використання офшорів за всю історію нашої країни з 1991 року. - Авт.). Так вони натякають на депутатів від опозиції. Ми не заперечуємо. Але опозиція корупцією не займається. Корупцією займається влада», - переконує Ляшко. Головний радикал запевняє, що тема офшорів не є ширмою, яка має на меті прикрити інші питання. Наприклад, кадрові: призначення генпрокурора та проведення ротацій у ЦВК. «Ми не дали кнопкодавити, провести закон під Юрія Луценка. Прийняття закону під одну людину можливе хіба в азійських деспотіях, а не в Європі. Відомо, що вони й далі протягуватимуть його - не стільки, щоб дати людині без юридичної освіти можливість стати генпрокурором, скільки Президенту Порошенку дозволити керувати прокуратурою», – сказав він. Світлий шлях Ігор ЛуценкоНа створенні ТСК наполягає також «Батьківщина». Юлія Тимошенко у вівторок, 10 травня, під час засідання погоджувальної ради ВР заявила, що комісія мала б вивчити факти можливої причетності оточення Президента України Петра Порошенка до офшору, який купував пальне у російського «Газпрому». Член Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, народний депутат України від фракції ВО «Батьківщина» Ігор Луценко пояснив АСН, що така ТСК може бути дієвою, хоча справді механізму притягнення до відповідальності немає. «Але комісія – це шлях, щоб засвітити всі документи, вибудувати логічні конструкції, які доводять провину чи невинуватість людей, а тоді це оприлюднити. Проблема беззубості комісії полягає, зокрема, у блокуванні роботи ТСК, а також у перешкодах в отриманні інформації: хтось відмовляється приходити на засідання комісії, документи не надаються тощо. На цьому робота зупиняється», - пояснив він. Водночас Луценко визнав, що дійсно, громадяни у нашій країні не надто переймаються корупційними скандалами і не вимагають покарання винуватих, часто мирячись із цим, мовляв, «що поробиш, усі такі». І це ще й культивується. «У нас є дефіцит реалізації інформації про корупцію. Справді, що з того, що всі знатимуть, що у Насірова (голови ДФС. - Авт.) є будинок у Лондоні, у Порошенка - офшори. А що далі? Нічого. Цинізація суспільства продовжується. Люди зневірюються», - сказав він. Додавши, що важливо сформулювати дуже чіткі і кримінально перспективні звинувачення з доказами. Сила дії Михайло ГоловкоПідтримує ідею створення ТСК також представник ВО «Свобода» в парламенті, член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, нардеп Михайло Головко. «Звісно, якби у нас був закон про ТСК, яким слідчим комісіям розширили б повноваження, дали право витребувати всі документи, рішення було б сильнішим, дозволило б звернутися ТСК до прокуратури, Антикорупційного бюро. Поки що ТСК з офшорів виглядає дещо бутафорно. Але навіть якщо її рішення матиме рекомендаційний характер, це буде аргумент для того, щоб вимагати дієвості від силових структур», - зазначив нардеп. Головко вважає, що у будь-якому випадку результати роботи ТСК щодо офшорів можновладців у той час, коли країна у глибокій соціальній, економічній кризі, примусить винуватих відповісти. «Є рахунки. Є кошти. Це все можна порахувати. І тепер питання в тому, чи здатні ми подолати корупцію? Чи вітчизняна система працює так, що корупцію можна тільки очолити? Якщо друге – не варто чекати на якісні зміни. А вже зараз 60% економіки в тіні. 118 млрд доларів виведено в офшори за десять років, а за останній рік - близько 13 млрд доларів», – акцентував він. Ілюзорний страх Отож на перший погляд видається, що створення ТСК, якщо не допоможе, то й не зашкодить. Хоча в ідеалі всі винуваті мали б покаятися та повернути гроші в Україну. А глава держави згадати, що є стаття 111 Конституції, яка прописує: Президента України може бути усунуто з поста Верховною Радою України в порядку імпічменту «у разі скоєння ним державної зради або іншого злочину» - і почати хвилюватися, а чи не готують йому імпічмент. На жаль, це лише ілюзія. Адже жоден з попередніх скандалів нічим не завершився. Варто, приміром, згадати, як пісочили на Комітеті з протидії корупції праву руку Порошенка Ігоря Кононенка, або ж справу «діамантових прокурорів», що розкручувалася в прямому ефірі. А про такого чоловіка, як Микола Гордієнко, взагалі забули, хоч колишній голова Державної фінансової інспекції ще торік звинуватив уряд Арсенія Яценюка у 3,5 млрд гривень корупційного збитку. Отже, щоб забули про цей офшорний скандал, треба лише почекати нового: цікавішого, яскравішого, а то ще й приперченого, приміром інтимом. Тому створення ТСК (що ще під величезним питанням) у парламенті ніхто з тих, у кого пір’ячко на писку, насправді не боїться. Чому про неї говорять? Причин кілька. Тема дійсно благодатна і проста, оскільки виводити гроші в офшор як мінімум нечесно по відношенню до держави. До того ж це привід нагадати парламентській коаліції з БПП і НФ, що вона – не справжня стійка більшість. І у прийнятті рішень їй потрібно враховувати інтереси й інших. Інакше криза влади буде лише поглиблюватися, а там уже й вибори не за горами. Тож далі буде.
marketgid
Новости партнеров
Loading...