Після подій Революції гідності свідомість людей змінилася: вони прагнуть змін і не хочуть жити за старою схемою. Втім, аби не повернутись до старої, треба будувати нову систему електронного уряду. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила член Громадської ради Майдану, керівник Інституту практичної політики Богдана Бабич.
«З’явилася критична маса людей, які не хочуть в Україні жити за старою схемою, більшість людей розуміє, що немає сенсу боротися з «драконом». Тому що кожен Майдан приводить нового «дракона», який, власне, лише цементує ту систему, яка є. Сенсу боротися з системою я не бачу: вона забирає багато енергії і схожа на боротьбу з гідрою - ти відрубаєш їй голови, а вони відростають знов і цю систему тільки реінкарнують. Я більше схиляюся до думки, що нам треба будувати альтернативну систему. Більш того, вона вже будується. Що я маю на увазі: є зараз непогані ініціативи щодо електронного врядування, урядового самоуправління. Тобто цей інструмент має бути достатньо сильним для розвитку та впровадження електронного громадянства, електронної демократії», - розповіла Бабич.
За словами експерта, зараз багато кажуть про необхідність третього Майдану, бо люди не бачать, що система змінилася.
«Але я можу сказати з власного досвіду - дві революції відбулося, я спостерігаю за цим усім. І так, тиск справді можливий, тому що гнів людський дуже великий. І люди, які прийшли на крові до влади і навіть починають на цьому заробляти гроші, – це може закінчитися дуже погано. Поки що бачимо поодинокі бійки Параска, або Добкіна побили. Якщо ми підемо такими кроками, то будуть ріки крові, але це кардинально нічого не змінить. Питання в тому, яким чином змінювати систему і створювати альтернативну. Якщо створимо свою, то вона буде набагато активнішою. Ви бачили вибори, які минули? Вони показали, що 70% людей по деяких регіонах не прийшли на вибори. Вони не хочуть ходити на них і обирати владу в такий спосіб. Вибори відбуваються непрозоро, нечесно, а перемагає скупка голосів, споювання людей. Люди хочуть змін. Я бачу перспективу в електронних сервісах, в електронній демократії. У нас 20 мільйонів користувачів, котрі чудово володіють цими навичками. Тому наше майбутнє - йти до системи спільного прийняття рішень і спільної взаємодії», - розповіла експерт.
Бабич каже, що кроки до електронного урядування здійснюються і зараз, втім наголошує, що, наприклад, тепер тривають експерименти з електронними петиціями, але це знову ж таки «звертання до старої влади».
«Люди які пройшли Майдан і війну, як волонтери, добровольці і громадяни, вже не повернуться до старих схем, у них вже зовсім інші цінності. Вони вже мають відповідальність за Україну. Я думаю, вони є зараз і стануть фундаментом цієї альтернативної системи, яка докорінно все змінить. Варіантів нема: або розпад країни, або ми самі її змінюємо. Відповідальність лежить на тих людях, які вже усвідомлюють свою роль у цій країні, і вони мають активніше рухатися в напрямку змін. Багато хто намагається воювати проти Порошенка, проти генпрокурора. Це не має сенсу. Краще витрати свою енергію на конструктивні дії – створення альтернативної системи, яка візьме на себе функції держави», - підбиває підсумки Бабич.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.