counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...

Юрій Гаврилечко
Юрій Гаврилечко

Немає ані найменших шансів на економічне зростання в наступному році


Раніше 12 грудня держбюджет на 2016 рік не ухвалять. Швидше за все, його прийматимуть в авральному режимі під Новий рік. Уповільнює процес ухвалення бюджету й відсутність податкової реформи. Таку думку «Аналітичный службі новин» (АСН) висловив економічний експерт ГО «Фонд суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко.

«Швидше за все, прийняття бюджету слід очікувати після звіту уряду про рік своєї роботи, тобто це однозначно буде після 12-го, а може, й після 16 грудня. Раніше нереально. Відповідно, бюджет як і торік прийматимуть у «свинячий голос» - під Новий рік. І це лише в тому випадку, якщо буде ухвалено якусь податкову реформу: або це буде законопроект №3357 Южаніної, або урядовий документ від Міністерства фінансів. Проте, швидше за все, бюджет буде прийнято на підставі нового податкового законодавства. Певна річ, це буде порушенням усіх чинних норм, але нинішньому парламенту і уряду не вперше порушувати чинне законодавство. Минулий бюджет ухвалювали абсолютно так само. Цього року це продовжиться», - розповів економіст.

Він зазначив, що якщо ухвалять законопроект Ніни Южаніної, то є шанс, що ситуація наступного року буде дещо кращою, ніж у цьогоріч. Оскільки, з точки зору оподаткування, «законопроект №3357 передбачає багато змін, які можна було б назвати реформою. Якщо ухвалять варіант кабмінівський, то ситуація тільки погіршиться, бізнес і далі йтиме в тінь. Врешті-решт ми отримаємо дуже незбалансовану ситуацію з бюджетом, коли бюджетні надходження здійснюватимуться виключно за рахунок зростання інфляції на тлі девальвації гривні. Більше жодних інших джерел наповнення бюджету не буде», - розповів Гаврилечко.

Економіст вважає, що імовірність того, що бюджет не приймуть до кінця року, всього 10%. Але тут підключається важливий чинник - кредит Міжнародного валютного фонду.

«Якщо Україна отримає гроші в грудні, то тоді майже 100% варіант, що бюджет буде прийнято. Якщо МВФ усе-таки вирішить не давати цього року грошей, то тоді бюджет може бути прийнято в січні, може, і в лютому. Проте Україна вже кілька разів опинялася в подібній ситуації. Це, звісно, погано, але нічого дуже страшного в цьому немає. Найбільше від цього постраждають представники Міноборони та місцеві бюджети. А так особливих змін у бюджеті я не бачу. Хай би яким був бюджет на майбутній рік, він не може дуже відрізнятися від бюджету на цей рік через те, що ані найменших шансів на економічне зростання наступного року немає. Тому додаткових витратних статей не буде», - резюмував Гаврилечко.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.





Переглядів: 29



Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів


/-0,29114508628845-/ /-pc-/
Top