Низька явка виборців у другому турі виборів мерів не була інтригою, оскільки люди втомилися від перманентного виборчого процесу і політики, як такої. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила кандидат юридичних наук, юрист-кримінолог Ганна Маляр.
За її словами, причин для електоральної пасивності достатньо.
«По-перше, українці втомилися від перманентного виборчого процесу і політики, як такої. По-друге, на явку виборців впливає якість виборчого законодавства. Так, надмірно складний для розуміння Закон «Про місцеві вибори» породив відчуття безпорадності у звичайного виборця і, як наслідок, електоральну апатію. Вибори за партійною системою суттєво обмежили доступ до депутатства для небайдужих активних громадян, що також знизило громадський інтерес до виборів», - сказала Маляр.
Крім того, вона зазначила, що на виборчі дільниці не прийшли ті виборці, які не підтримували жодного з двох кандидатів.
«Ключовою причиною відмови використовувати своє виборче право є рівень політичної культури в суспільстві. Навіть під час Революції гідності, коли громадська активність досягла піку, на проведених довиборах у Верховну Раду була низька явка. Це свідчить про необізнаність населення щодо демократичних інструментів впливу на політику, по спектру своїх політичних прав і механізмів їх реалізації», - сказала Маляр.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.