counter
Стрічка новин
Вибрати все
21 Вересня
20 Вересня
Всі новини...

Євген Казьмін
Євген Казьмін

Для бізнесу важливіше стабільність правил гри, а не зниження податкових ставок


Для бізнесу значно важливіше стабільність правил гри, а не зниження на зайві 1-2% податкових ставок. Занадто часто податківці виставляють міфічний «план» податкових платежів компаніям, практично незалежно від реального доходу бізнесу. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт з питань економіки Євген Казьмін.

«Пора припиняти збір податків «наперед». Те ж стосується і неповернення ПДВ - наша країна завжди дуже безтурботно ставилася до власних експортерів. І це до того, що у всіх успішних країнах існують якісні системи підтримки експорту. Тож нема чого дивуватися, що у нас спостерігається такий експортний обвал», - зазначив експерт. За його словами, прозоре і просте адміністрування податків також має велике значення. «Для бізнесу також надзвичайно важлива фінансова стабільність - цінова і валютна. Ми розуміємо, що стабілізація нашої фінансової системи може розтягнутися на роки, але вона дуже важлива - не можна допускати чергових витків інфляції і різких падінь курсу гривні. З цієї точки зору, податкова реформа повинна бути дуже виваженою і продуманою. Тому, я скоріше підтримаю підходи Міністерства фінансів. Вони більш прагматичні, до того ж, в урядового проекту там є підтримка МВФ. У сьогоднішній складній ситуації ми не можемо собі дозволити допускати ризик появи бюджетного дисбалансу в результаті прийняття депутатського проекту», - підкреслив Казьмін.

При цьому він зазначив, що в урядовому варіанті реформи також є мінуси. Зокрема не можна повністю скасовувати податкові стимули для АПК.

«У всіх наших сусідів держпідтримка сільського господарства значно вища, ніж в Україні. Та й коаліційна угода передбачає, що пільги по ПДВ нашому агросектору збережуться до 2018 року. Вважаю, що для тваринників вони повинні залишитися і далі. Думаю, уряд повинен більш чітко розуміти, які результати цієї галузі воно бачить через 5-10 років, які частки ринку ми хочемо отримати у себе вдома, в ЄС, в Азії, на Близькому Сході  тощо, і якими методами досягти цих цілей, щоб бути конкурентними з виробниками з інших країн. Причому по кожному з секторів аграрної галузі. Тоді буде простіше вирішити питання з цією пільгою», - вважає експерт.

Він також зазначив, що в депутатському варіанті є абсолютно правильний крок - оподаткування розподіленого прибутку. Потрібно стимулювати бізнес не виймати прибуток, а реінвестувати його у виробництво. Що стосується самого податку на прибуток, то, за словами експерта, важливіше не зниження його ставки, а підвищення норм амортизації. Зниження ставок стимулює до розподілу прибутку, а підвищення норм амортизації - до реінвестування прибутку у виробництво.

«Ситуація з податковою реформою затягнулася. Наявність двох проектів - у Мінфіну і у профільного парламентського комітету - заводить ситуацію в глухий кут. Який з проектів набере більшість в Раді? Той, чиї автори будуть краще агітувати за свій варіант? Це безвідповідально. Потрібно невідкладно знаходити компроміс. І приймати узгоджений варіант. Тим більше, що МВФ не схвалив комітетський проект. Так що уряду пора показати свій проект і врахувати всі конструктивні пропозиції депутатів і експертів. Так можна буде розраховувати на дійсно якісну реформу», - каже Казьмін.

За його словами, якщо найближчим часом компроміс не буде знайдений, уряд повинен прийняти рішення і доопрацювати проект держбюджету на чинній податковій базі, а дискусію про податкову реформу переносити на майбутній рік.

«Не можна знову тягнути до кінця року і поспіхом приймати «сирий продукт». Минулорічний досвід «нічної законотворчості» виявився явно невдалим. Треба робити висновки», - резюмував експерт.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 59Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп на 21 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 21 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні можете відчути хвилювання через несподівані зміни у планах Не бійте....
Гороскоп від Тамари Глоби на 21 вересня 2023 року
Гороскоп від Тамари Глоби на 21 вересня 2023 року
Как рассказала Тамара Глоба, 21 сентября 2023 года не стоит волноваться по пустякам, даже если возникнут разно....
Гороскоп від Павла Глоби на 20 вересня 2023 року: що принесе цей день всім знакам зодіаку
Гороскоп від Павла Глоби на 20 вересня 2023 року: що принесе цей день всім знакам зодіаку
Астролог Павло Глоба обіцяє сприятливий день для Водолія, який зможе вирішити свої важливі питання Близнюки ма....
Гороскоп на 20 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 20 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня – 19 квітня) Сьогодні ваша енергія на піку Скористайтеся цим часом для втілення своїх іде....
Любовний гороскоп на 20 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 20 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія та пристрасть досягнуть піку Поділіться своїми почуття....
більше матеріалів


/-0,22283101081848-/ /-pc-/
Top