counter
Стрічка новин
Вибрати все
7 Серпня
6 Серпня
5 Серпня
Всі новини...

Андрій Гордійчук
Андрій Гордійчук

Бездумно знімати мораторій на продаж сільськогосподарських земель не можна


Українців з-поміж багатьох інших народів вирізняє особливе ставлення до землі, оскільки вона дозволила зберегти ідентичність. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив член «Першого національного аграрного кооперативу» Андрій Гордійчук.

«У нас земля - ​​не просто інструмент виробництва, як це переважно заведено в європейських країнах. У нас поруч з матеріальним виміром її вартості завжди був і духовний чинник. В історії України ніколи не було тривалого періоду зі стійким земельним ринком. Хіба що за часів, коли наші землі були у складі Польщі чи Австро-Угорщини. І сьогодні в суспільстві відчувається очевидна неготовність бачити в землі виключно товар: лише близько 20% українців підтримують ідею продажу землі. При цьому понад 50% людей не усвідомлюють проблематику цього питання», - зазначив він.

Експерт стверджує, що ані суспільство, ані політичні еліти не готові зробити крок до запровадження ринку землі: держава боїться політичної відповідальності, а суспільство світоглядно не сприймає землю як звичайний товар. І тому розвиток українського ринку землі застиг на точці введення мораторію. «Це, можливо, і не досконалий правовий інструмент, але він зафіксував ситуацію на етапі, коли український селянин в основному зберіг свою землю, а агрохолдинги не скупили критичну частину земельних ресурсів держави, - пояснює Андрій Гордійчук. - Зараз ця рівновага зберігається. Адже агрохолдинги обробляють 13% сільськогосподарських земель. Ще 17% - в окремих фермерських господарствах, а 70% земель обробляють індивідуальні господарства. А це - ні багато ні мало - 30 мільйонів гектарів».

Водночас він зазначив, що про неприйнятність поспішних кроків із впровадження ринку земель свідчать соціальні та економічні фактори, а спроби механічно ввести ринок землі призведуть до наймасштабнішого в історії України обезземелювання селянства. «Держава має думати, як забезпечити людині гідні гроші за оренду її паю, а не про те, як цей пай у неї купити. І при цьому не зашкодити розвитку агросектора - нині перспективного напряму в державі», - переконаний експерт.

Також він зауважив, що держава до запровадження ринку землі не готова юридично: земельний кадастр не підготовано, електронну базу даних заповнено лише на 15%, не здійснено інвентаризацію, що є умовою створення кадастру. «І головне, - зазначив Гордійчук, - немає закону про обіг землі та прозорої системи правової оцінки землі».

Крім того, Андрій Гордійчук стверджує, що зараз селяни повинні максимально задіяти всі наявні економічні механізми, розвивати кооперативний рух, зміцнення якого стане запобіжником від негативних наслідків впровадження вільного обороту землі. За його словами, «зараз завдання політичних еліт - не допустити бездумного зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Необхідною умовою є проведення загальнодержавного обговорення, а можливо, й референдуму».

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 67Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Як розпізнати людей з поганою енергетикою і чому вони небезпечні
Як розпізнати людей з поганою енергетикою і чому вони небезпечні
Уміння розпізнавати людину з негативною енергетикою — це безсумнівний плюс для всіх, хто хоче захистити себе в....
Подивитися на луску, понюхати і натиснути: як в магазині вибирати якісну рибу
Подивитися на луску, понюхати і натиснути: як в магазині вибирати якісну рибу
Щоб вибрати якісну рибу в супермаркеті, необхідно звернути увагу на її луску, понюхати тушку і натиснути на не....
Знаки Зодіаку, яким не можна довіряти великі суми грошей
Знаки Зодіаку, яким не можна довіряти великі суми грошей
ВодолійВодолії - натури творчі, тому питання фінансів просто не вписуються в сферу їх інтересів Вони досить сп....
Народні прикмети на 7 серпня: на яку погоду чекати взимку і що не можна робити в цей день
Народні прикмети на 7 серпня: на яку погоду чекати взимку і що не можна робити в цей день
Православні цього дня згадують святу Анну, матір Пресвятої Богородиці та бабусю Ісуса Христа Тому 7 серпня не ....
Не чекайте справжньої пристрасті: 3 знаки Зодіаку, які ніколи не закохуються по-справжньому
Не чекайте справжньої пристрасті: 3 знаки Зодіаку, які ніколи не закохуються по-справжньому
Хтось уміє закохуватися з першого погляду і відразу ж запалюватися неземною пристрастю, а хтось важко звикає д....
більше матеріалів


/-0,18905901908875-/ /-pc-/
Top