Проблема кадрів - це небажання начальників створювати реальну кадрову конкуренцію. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний експерт і політолог Володимир Цибулько.
За його словами, зараз чесне отримання посади - велика рідкість для чиновника.
«Кожна установа наймає і дає підвищення за принципом знайомих. Таким чином, просувається лояльний вищестоящому, а не професіонал. Помилковість цієї системи і створює відчуття кадрового голоду. Але в Україні достатньо якісних фахівців для того, щоб державна система працювала, як годинник», - сказав експерт.
Він також зазначив, що кваліфіковані працівники займаються завданнями, які просто не в їхній компетенції.
«Дуже часто кваліфікований, розумний і підготовлений фахівець приходить у відомство, де коридор можливостей звужений», - говорить Цибулько.
«Як правило, українська бюрократична система регламентує все - від скріпок до комп'ютерних програм. Потрібно розв'язати професіоналам руки для маневру і розширити їхній спектр діяльності. Потрібно довіряти чиновникам, а не заганяти в чіткий регламент. Очікувати від нього виконання завдань і модернізації системи, замість придушення ініціативи і зв'язування рук», - вважає експерт.
Для поліпшення кадрової ситуації в країні Цибулько пропонує максимально електронізувати роботу чиновників.
«Електронний уряд дозволить нам зняти персональний фактор. Створити додаткові кваліфікаційні фільтри при вступі на держслужбу. На жаль, у нашій країні панує політика консервації, а не розвитку, і вона ж диктує кадровий резерв, який не націлений на стратегію розвитку», - резюмував експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.