Для подолання кадрової кризи потрібно дати змогу кваліфікованим спеціалістам виявити себе в інших галузях. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.
За його словами, кадрова проблема стосується не лише України, а й багатьох інших країн.
«Професіоналів не вистачає і в США, і в ЄС, і в Росії. І в нас вкрай великий дефіцит професіоналів для проведення реформ», — зазначив Небоженко.
Він упевнений, що найкращий вихід із ситуації — дати змогу фахівцям із паралельних професій спробувати себе в новому виді діяльності.
«Потрібно не призначати молодих хлопчиків і дівчаток, які можуть помилитися, на відповідальні посади, а навчити їх для початку. У свою чергу банкірам дати змогу спробувати себе в економіці, економістам — у фінансових реформах тощо. Нам пощастило, адже ми маємо багато викладачів у різних галузях. Значна кількість вишів, але ж це резерв для професіоналів. Все не так погано з кадровим потенціалом» — запевняє експерт.
За словами Небоженка, головною причиною ситуації, що склалася, стало те, що професіоналізм йде на другому місці, коли є корупційна вигода.
«На кожній посаді є адміністративні та корупційні можливості. Зазвичай, вищий керівник призначає собі подібного, щоб утримати годівницю і мати зі своєї посади максимальний зиск», — говорить він.
До того ж Небоженко вважає кадрову проблему загальносвітовою.
«Більшість прогресивних країн оновлювали свій штат кадрами з системи освіти. Викладачів запрошували на держслужбу і давали розкритися як професіоналам. Але для цього процесу потрібна політична воля і довіра до таких фахівців», — резюмував експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.