Мінімізується участь чиновників у прийнятті рішень. Нині найуспішнішою є боротьба з корупцією у Міністерстві юстиції, мінімальні показники - у прокуратурі. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив експерт Аналітичного центру «Політика» Володимир Цибулько.
«Боротьба з корупцією відбувається. По-перше, мінімізується участь чиновників у прийнятті рішень, що важливо, бо корупція пов'язана саме з людським фактором. По-друге, відкриваються реєстри нерухомості, тобто оборот майнових прав буде під контролем», - сказав він.
Крім того, за словами Цибулька, створюються нові антикорупційні органи.
«Хоч і відбувається це повільно, але зрушення є. Наші західні партнери вже хотіли бачити результат, проте необхідно розуміти, що нам дісталася радянська спадщина. Комуністична корупція - це спосіб управління. Посткомуністична корупція стала з елементами криміналу. Тому ще важливо змінювати психологію населення, а це найскладніше», - зазначив він.
Експерт вважає, що найефективніший результат у боротьбі з корупцією приносить мінімізація участі чиновників у прийнятті рішень, особливо в держзакупівлі.
«Зараз уже багато зроблено для запровадження електронних торгів, тому, швидше за все, до кінця року у нас буде законодавча база і завершиться формування антикорупційних інвестицій. А що стосується результатів їхньої роботи, то побачимо згодом», - сказав Цибулько.
Разом з тим, на думку політолога, серед міністерств найкраще видно, як відбувається боротьба з корупцією, в Міністерстві юстиції.
«Поява нової поліції - це також елемент боротьби з корупцією, але міліцейською. Хоча в МВС продовжують існувати два інститути - старий і новий, але відбувається поступове заміщення флагмана. Робиться це повільно у зв'язку з браком ресурсів у держави, але добре, що всі ці процедури відбуваються під жорстким контролем західних партнерів», - зазначив він.
Разом з тим експерт стверджує, що проблемними були і залишаються сфери охорони здоров'я та освіти. «Хоча Міністерство освіти з його демократичними реформами також можна віднести до борців з корупцією», - наголосив Цибулько.
Також складний процес боротьби з корупцією відбувається в Міністерстві оборони, Міністерстві палива та енергетики, Міністерстві інфраструктури і НАК «Нафтогаз України».
«Найбільш закрита зона - це Міноборни, Міненергетики та НАК «Нафтогаз». Це держава в державі. Сюди ж можна віднести й Мінінфраструктури. У цих сферах дуже складно зруйнувати і демонтувати клани», - констатував він.
За словами Цибулька, інша модель корупції існує в прокурорсько-судовій системі. «Найбільший успіх серед силовиків спостерігається в СБУ. Вони зайнялися радикальним очищенням своїх лав, і не лише від зрадників, а й від корупціонерів. І це принесло результат. Прокуратура на даний момент залишається найскладнішим органом, з мінімальними успіхами в реформі. Вона залишається практично непідйомною інституцією, незважаючи на те, що там і відбулося кілька показових процедур та скорочення штату, але результату поки що не видно», - резюмував він.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.