У 2015 році буде зафіксовано падіння ВВП і високий рівень інфляції. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Поворозник.
«Йдеться не про економічне зростання, а про уповільнення темпів падіння. Якщо подивитися статистику, темпи призупинилися. Зокрема знизилися темпи інфляції, весь економічний і девальваційний потенціал було вичерпано на початку року, і економіка поступово наближається до свого дна. Наближення до дна означає, що всі негативні стимули для падіння вичерпані, а отже, варто очікувати початку економічного зростання. Про це говорять і Нацбанк, і Мінекономіки, і експерти - падіння далі не буде, і ми можемо очікувати початку економічного зростання. Але мова йде про початок IV кварталу цього року, але більш реалістично - 2016 рік», - розповів економіст.
Експерт зазначив, що в будь-якому випадку в 2015 році буде зафіксовано економічне падіння, падіння ВВП, високий рівень інфляції, в першу чергу за рахунок зростання платежів ЖКГ, зростання податків на початку року.
«Вони дали значний імпульс для рівня інфляції за результатами 2015 року. Чи поділяю я оптимізм щодо 2016 року? Загалом - так. На динаміку ВВП впливають ключові фактори, щоправда, вони були трохи за межами економіки - це ситуація на сході країни і ситуація з можливістю відстрочення та реструктуризації боргу. Поки що ці два фактори виглядають так, що їх негативний вплив вичерпано. Поки що ситуація на сході спокійна, а Мінфіну на чолі з Яресько вдалося реструктуризувати заборгованість - не на таких привабливих умовах, як очікувалося, але, тим не менше, цей фактор не тяжітиме над українською економікою», - зазначив Поворозник.
За його словами, позитивні посили дає Нацбанк, який, оцінивши ситуацію на кредитному та валютному ринках, поступово знімає адміністративні обмеження з торгівлі валютою.
«Навряд чи це дасть такий істотний економічний поштовх, але це дасть психологічний ефект, як НБУ розуміє ситуацію на ринку. Тобто тенденція означає, що очікується, що кредити будуть дешевшими і це приведе до поступового зростання інвестицій в Україну. Але ключове завдання - це рівень довіри до держави і реформи», - зауважив експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.