Електронні петиції можуть використовуватися в політтехнологічних цілях. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
«Україна, ввівши електронні петиції, перейняла закордонний досвід. Орієнтувалися на США. Таким чином вирішили продемонструвати прозорість, відкритість, сучасні канали комунікації. Але у нас не врахували одну особливість нашої політики - можливість використання петицій у політтехнологічних цілях», - сказав він.
За його словами, в основному всі найпопулярніші електронні петиції необхідно розглядати як цілеспрямовану лобістську кампанію.
«Яскравий приклад - петиція про зброю. Вже було декілька спроб такої кампанії. За нею стоять продавці зброї. Вони використовують нинішні настрої у суспільстві. Але є дослідження соціологів, згідно з якими абсолютна більшість українців проти вільного придбання зброї. До того ж нині у нас з'явилося багато нелегальної зброї із зони АТО. І якщо дати змогу всім озброюватися, то це може призвести до негативних наслідків. Тому влада повинна відреагувати на цю петицію і пояснити, чому її не можна ухвалити», - зазначив експерт.
Також він додав, що є й петиції, які Президент не може реалізувати з технічного боку.
«Є ще один приклад - петиції про призначення Саакашвілі прем'єр-міністром. Хоч вона і дуже популярна, це не означає, що завтра Порошенко повинен подавати пропозицію про його призначення. До того ж не він це вирішує. Згідно з Конституцією це робить парламент. Глава держави тільки подає кандидатуру», - зазначив експерт.
Фесенко акцентував, що з електронними петиціями існує багато нюансів і особливостей.
«Це один із способів комунікації із суспільством. Тому на петиції звертати увагу потрібно. Але петиції не є зобов'язанням для влади», - вважає політолог.
Разом з тим, аналітик зауважив, що на сьогодні найпопулярніші петиції не в інтересах влади.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.