В Україні, на відміну від США, поки що немає політичної культури петицій. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Петро Олещук.
«Петиції — елемент демократизації, прямий механізм комунікації між владою і суспільством. В цілому, ініціатива не погана, але на сьогодні складно говорити, на скільки вона вдала. Адже ще немає свідчень того, що влада на основі петицій ухвалює якісь рішення», — сказав він.
Разом з тим, політолог зазначив, що такий інструментарій, як петиції, може просто перетворитися на мережеві ігри.
«Багато фейкових петицій, наприклад, щодо призначення одного з політиків послом у Гондурас (Юлії Тимошенко, — ред.). Таким чином йде заговорення тем», — вважає він.
Крім того, Олещук не унеможливлює того, що за допомогою петицій влада може вкидати потрібні їй теми. Та водночас, за його словами, репрезентативність петицій в Україні поки що не досить висока, що пов'язано з технічними питаннями.
«Доступ до Інтернету — це атрибут міст. Села й маленькі населені пункти ще слабо охоплені всесвітньою павутиною», — пояснив він.
Також експерт акцентував, що в українському суспільстві немає політичної культури петицій.
«У США петиції є логічним продовження загального тренду американської політичної культури. Складання петицій взагалі характерні для англо-саксонської політичної традиції. Вони існували навіть у колоніальний період. Тому для них це звично а для нас поки що складно», — резюмував Олещук.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.