Електронні петиції іноді бувають абсурдними, але це не применшує саму ідею і ефективність петицій, оскільки саме вони служать показником ефективного спілкування влади і суспільства. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран.
«Електронні петиції - це один із способів налагодити ефективну комунікацію між владою і громадянами. Зазвичай така комунікація активна під час виборчих кампаній, але між виборчими кампаніями її бракує. Він природно сам по собі не зробить революції, не означатиме, що все зміниться. Але це один із способів донести владі те, чим живуть люди і що їх турбує. А для влади це спосіб вимірювати температуру серед активних людей і розуміти, що треба змінювати, як реагувати на запити суспільства. Я не думаю, що це призведе до революції, але це введе Україну в коло тих країн, де поважають думку громадян і дуже оперативно реагують на запити», - сказав Таран.
На думку політолога, влада може використовувати ці електронні петиції для того, щоб дивитися, які запити є в суспільстві.
«Це досвід інших країн. У США до деяких петицій приєднувалися навіть українці. Іноді петиції в інших країнах бувають досить абсурдними, але іноді й дуже корисними. Петиції треба сприймати саме як засіб комунікації. У США, приміром, пропонували побудувати «Зірку смерті» з «Зоряних воєн». І петиція набрала певну кількість голосів - і Білий Дім був змушений реагувати. Відповіли, що це занадто дорого і бюджет не потягне. Але це не зіпсувало саму ідею петицій. Це означає, що в країні є свобода слова і є спілкування між громадянами і політикою», - зазначив експерт.
Таран вважає, що петиція - це ознака відкритого суспільства, де можна обговорити будь-яку проблему, і що важливо в таких петиціях, так це те, що громадяни можуть залучати й інших громадян, об'єднуватися під загальними девізами й вимогами.
«Дуже добре, що Україна приєдналася до технічного прогресу і до тих країн, де більше демократії і більше свободи», - резюмував Таран.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.