Початок сучасної форми спілкування громадян з Президентом через електронні петиції, безумовно, є кроком вперед. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила кандидат юридичних наук, юрист-кримінолог Ганна Маляр.
За її словами, тепер всі бажаючі можуть в онлайн побачити проблеми, що найбільше хвилюють суспільство, і ступінь їх підтримки. По-друге, кожна опублікована петиція буде розглянута у відповідності з Законом України «Про звернення громадян», навіть якщо не набере необхідних для розгляду Президентом 25 тисяч підписів.
«Це означає, що кожен автор петиції отримає відповідь на свій запит. Разом з тим, не варто переоцінювати зазначену ініціативу, оскільки наявність петиції і необхідної кількості підписів не означає її автоматичне задоволення. Президент тільки розглядає таку петицію і в рамках своїх повноважень може вжити, а може і не вжити заходи до її реалізації. Єдине, до чого зобов'язує Президента закон - це розглянути і дати відповідь на звернення-петицію», - сказала Маляр.
Вона зазначила, що найбільше підписів зараз під петиціями з приводу прийняття того чи іншого закону.
«Громадяни повинні усвідомлювати, що така петиція може призвести лише до подання Президентом законопроекту у Верховну Раду. А вже буде чи не буде прийнятий закон - залежить від депутатів», - сказала експерт.
Вона додала, що аналізуючи вже подані петиції, стає очевидно, що значна частина громадян помилково наділяє Президента безмежними повноваженнями з вирішення всіх питань, оскільки багато петицій виходять за межі повноважень Президента, а це значить, що вони зрештою будуть перенаправлені в органи державної влади, які за законом компетентні вирішувати зазначені в петиції питання.
«Таким чином, подаючи петицію Президенту, варто чітко усвідомлювати свою мету. Якщо метою є залучення президентської і суспільної уваги до конкретної проблеми, то вас нічого не повинно стримувати - пишіть. Але, якщо метою ви маєте вирішення питання по суті, тоді дізнайтеся заздалегідь, який саме орган державної влади компетентний вирішувати ваше питання. Можливо, значно швидше й ефективніше звернутися саме туди», - зазначила Маляр.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.