counter
Стрічка новин
Вибрати все
23 Квітня
22 Квітня
Всі новини...

Ігор Курус
Ігор Курус

Все залежить від влади: або використовувати цей інструмент, прислухаючись до народу, або маніпулювати ним


Петиція - це не панацея від усіх проблем, але це дієвий інструмент комунікації між суспільством і владою. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Українського центру прямої демократії Ігор Курус.

«Петиція - це не панацея від усіх проблем, але це дієвий інструмент комунікації між суспільством і владою. Це дуже важливо. Через петицію можна зруйнувати монополію партій та олігархів на нормотворчість. Адже право на законодавчу ініціативу мають політики, а не носій влади - народ. Петиція фактично дає таке право громадянам - ініціювати розгляд того чи іншого питання, яке турбує суспільство, а не політиків чи олігархів.

Як приклад - ініціативи про скасування акцизу на розмитнення авто, або право на зброю. Ці питання українських чиновників не цікавлять взагалі. А громадян, як бачимо, цікавлять», - пояснив він. Однак, за словами експерта, можливість створення петицій принесе інноваційність у нормотворчість.

«Наприклад, ми маємо проблему покарання корупціонерів, оскільки суди відпускають під заставу тих, хто нас обкрадав. Законодавці, незважаючи на те, що дохідна частина від боротьби з корупцією не виконується, крім яскравих виступів і публічного невдоволення, досі ніяк не «побороли» цю проблему. Народ відреагував оперативно - в перший же день створення порталу електронних петицій була зареєстрована петиція про скасування грошової застави для корупціонерів. На сьогодні вона вже набрала 31 тисячу підписів, проте досі її не подали на розгляд Президенту», - додав він.

Курус зазначив, що втім, чи зможемо ми правильно використовувати та застосовувати такий інструмент прямої демократії в українських реаліях, покаже час.

«У нас є не імперативна, а консультативна петиція, і все залежить від влади: або використовувати цей інструмент, прислухаючись до народу, або маніпулювати ним. Якщо влада покладе петиції в «довгий ящик», або займеться відписками, то можна вважати, що цей механізм був введений для того, щоб «знизити градус» суспільного невдоволення. Тоді петиція буде зведена нанівець, як це сталося з люстрацією і боротьбою з корупцією. Інтерес до неї згасне, і люди знову підуть на вулицю. Але якщо влада буде чути громадян і своєчасно реагувати, то це означає, що петиція буде ефективним дієвим механізмом відновлення довіри громадян до влади», - наголосив Курус.

Він також підкреслив, що ухвалені зміни в Закон України «Про звернення громадян» від 2 липня, якими були передбачені електронні петиції, не є ідеальними, оскільки цей закон дозволяє маніпулювати петиціями, тому його треба виправляти й удосконалювати.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 32Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Сон у ніч з 22 на 23 квітня 2024 року: тлумачення за місячним календарем
Сон у ніч з 22 на 23 квітня 2024 року: тлумачення за місячним календарем
23 квітня о 19:32 розпочнеться 16-й місячний день Фаза Місяця – зростаюча
Гороскоп від Анжели Перл на 23 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп від Анжели Перл на 23 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 23 квітня 2024 року, представлений Анжелою Перл, обіцяє успішний початок дня, наповненого продукти....
Гороскоп від Павла Глоби на 23 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп від Павла Глоби на 23 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Павло Глоба 23 квітня 2024 року наголошує, що важливо прислухатися до інтуїції Вона може вказати напрямок і до....
Гороскоп на 23 квітня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 23 квітня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Тамара Глоба розповіла, що 23 квітня буде сприятливим днем для деяких знаків зодіаку щодо любовних стосунків О....
Гороскоп на 23 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 23 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні може бути днем, коли ви відчуєте себе особливо енергійно та активно....
більше матеріалів


/-0,54891896247864-/ /-pc-/
Top