counter
Стрічка новин
Вибрати все
22 Червня
21 Червня
Всі новини...

Олексій Кошель
Олексій Кошель

Держава повинна провести перереєстрацію, щоб знати, хто проживає на підконтрольній Україні території, а хто — ні


Створення пільгових умов голосування тимчасових переселенців на місцевих виборах — передвиборчі гасла. Таку думку «Аналітичный службі новин» (АСН) висловив генеральний директор Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

«Це місцеві вибори. Вони принципово відрізняються виборів президента чи народних депутатів України. На них люди обирають свої місцеві органи влади. Закон даэ змогу проголосувати переселенцям. Їх небагато. Це ті, хто зміг придбати житло або офіційно орендують його — отримали місце реєстрації. Але наразі у парламенті зареєстровано три законопроекти, в яких йдеться про створення додаткових умов для голосування переселенців на місцевих виборах, тобто в тих громадах, де вони тимчасово проживають. КВУ проти їх ухвалення. Адже це означало б піти на порушення Конституції», — заявив він.

Кошель пояснив, що сьогодні на місцевих виборах є декілька груп громадян, що не мають змоги реалізувати своє виборче право. Зокрема, це військовослужбовці, трудові мігранти, ув’язнені тощо.

«Якщо ми створюємо пільгові умови для переселенців, то ставимо в нерівні умови інші категорії громадян, зокрема військовослужбовців», — пояснив голова КВУ.

«Є ще одна серйозна проблема, про яку не говорять. Тема голосування внутрішньо переміщених осіб перетворилася на політичні гасла. Деякі політичні сили на цьому спекулюють. «Опозиційний блок» і партія «Відродження» взяли цю тему собі на озброєння, використовують її як передвиборчі гасла», — акцентував Кошель.

Він також нагадав, що голови Луганської та Донецької військово-цивільних адміністрацій повідомляли, що більшість людей, які отримали статус внутрішніх переселенців, повернулися на непідконтрольні території. І чіткого списку людей, які реально переселилися, немає.

«Держава повинна провести перереєстрацію, щоб ми чітко знали, хто проживає на території, контрольованій Україні, а хто — ні. Після цього на виборах об'єднаних територіальних громад, на місцевих виборах 2017 року (якщо такі відбудуться) ми отримаємо змогу розглядати питання голосування переселенців відповідно до реєстрації та норм закону, що базується не на політичних гаслах, а на чітких критеріях», — підсумував голова КВУ.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 41Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Талісмани та обереги для Знаків Зодіаку
Талісмани та обереги для Знаків Зодіаку
Грамотно підібрані талісмани працюють бездоганно, крім везіння та добробуту вони приваблюють до свого власника....
Три шага, чтобы восстановить энергетический баланс и жизненные силы
Три шага, чтобы восстановить энергетический баланс и жизненные силы
У нашому житті успіх у будь-якій із сфер життя залежить від енергетики нашого тіла, на яку впливає безліч факт....
Енергетика людини: 7 ознак сильного біополя
Енергетика людини: 7 ознак сильного біополя
Сильне біополе - це міцне здоров'я, висока самооцінка та розвинена біоенергетика Саме цих якостей часом не вис....
Як очистити будинок по фен-шуй
Як очистити будинок по фен-шуй
Якщо ви відчуваєте себе не комфортно у своєму будинку, між човнами вашої родини часто відбуваються сварки, ви ....
Шість корисних рослин для будинку по фен-шуй
Шість корисних рослин для будинку по фен-шуй
Кімнатні рослини дуже впливають на енергетику будинку У кожної квітки свої властивості та характер, які необхі....
більше матеріалів


/-0,21138381958008-/ /-pc-/
Top