У курсі гривні до долара, закладеному в проекті бюджету на 2016 рік, ні катастроф, ні сенсації немає. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економіст Віктор Лисицький.
«Чесно кажучи, не можу зрозуміти, звідки взявся курс 22,4 грн/дол. Це число було виведено МВФ. Але його розшифровок не було. Не бачу в ньому нічого надто страшного, особливо після того, як ми пережили здешевлення гривні втричі. Знову ж таки, це середньозважений курс. І щодо цього року це менше 5% падіння», – зазначив він.
Лисицький також підкреслив, що курс дещо вплине на експорт та імпорт.
«Це означає, що експортерам стане ще трохи легше. Імпортерам – трохи важче. Припускати, що будуть великі пертурбації і неприємності на внутрішньому ринку? Не бачу передумов», – додав він.
Водночас Лисицький зазначив, що головна проблема полягає не в курсі, який Кабмін планує закласти до Держбюджету, а у бракові зростання добробуту громадян і поглибленні демографічного провалля в Україні.
«Радикальних потрясінь не буде. Відсутності доступу до продовольства в Україні теж не варто очікувати. Той, хто недоїдав, і в 2016-му недоїдатиме. Але скільки таких! Щонайменше відсотків тридцять, якщо не п'ятдесят. І це вже покоління людей, які живуть погано. Подивіться динаміку демографічних тенденцій. Ми з 1993 року продовжуємо вимирати. Темпи вимирання практично не сповільнюються», – акцентував економіст, додавши, що це необхідно враховувати і виправляти.
За його словами, державі, урядові необхідно знайти шляхи заробляння коштів для наповнення Держбюджету: «Треба мобілізуватися й почати заробляти значно більше. Але цього поки не видно».
Лисицький додав, що одна з найбільш обговорюваних тем – податкова реформа.
«Експерти коментують без фанатизму, стримано і коректно. Тотального обурення немає. Бізнес, особливо малий, звичайно, зовсім не радий пропонованому. Але влада, і не тільки нинішня, постійно намагається переділити додаткову вартість, яка створюється в економіці. Це повторюється й зараз», – підкреслив він.
Фахівець упевнений, що шляхів для отримання реальних коштів до держбюджету в Україні вистачає й рушійною силою може бути агропромисловий комплекс.
«Потрібно вкладати гроші в село. Дати змогу людям працювати. Вдалих моделей у світі напрацьовано достатньо. Наприклад, вони є в США. А у нас знову курс мусолять, хоча це питання має вельми віддалене відношення до поліпшення рівня життя українців», – дійшов висновку Лисицький.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.