counter
Стрічка новин
Вибрати все
30 Вересня
29 Вересня
Всі новини...

Олександра Решмеділова
Олександра Решмеділова

Міністерство освіти стало зоною підвищеної уваги і епіцентром скандалів


У розвинених демократичних суспільствах Міністерство освіти має працювати так, щоб звичайні громадяни не особливо переймалися тим, що там відбувається. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила політолог, аналітик Міжнародного інформаційно-аналітичного Центру «Росія-Україна» Олександра Решмеділова.

В Україні ж, за її словами, останнім часом «навіть ця тиха гавань» стала  зоною підвищеної уваги і епіцентром скандалів.

«Перші шпальти газет майорять заголовками про те, що в Києві розстріляли службову машину першого заступника міністра освіти, щодо діяльності посадових осіб Українського центру оцінювання якості освіти порушено кримінальну справу, і це не весь список. Звичайно, цей гармидер зовсім не на руку очільникові Міністерства освіти і науки Сергію Квіту. Адже саме через такі хиби під ним може захитатися міністерське крісло у світлі анонсованої ротації в уряді», — сказала Решмеділова.

При цьому вона зазначила, що навчальний рік розпочався і, за словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, Кабмін не відмовиться від системи ЗНО, а реформа освіти  йтиме за графіком. Експерт нагадала, що Сергій Квіт перед початком нового навчального року проінформував громадськість про основні тенденції освіти. Насамперед, він повідомив про скорочення мережі вищих навчальних закладів із низьким рівнем якості освіти. Торік було закрито 76 таких навчальних закладів. У 2015/16 навчальному році кількість учнів в українських школах зросла на 38 тисяч осіб, а в перші класи цього року пішло 414 тисяч дітей. За словами Сергія Квіта, Міністерством освіти і науки проведено роботу із розвантаження шкільних програм, щоб зробити їх більш цікавими для школярів.

«Чимала частина відповідальності за нормальний навчальний процес тепер переходить на місця. Цього року держава забезпечила 255 млн 307 тис. гривень на друк підручників. Та другу половину коштів повинні надати місцеві бюджети. Також важливо, що процес оптимізації малокомплектних шкіл не торкнеться початкових шкіл — і діти зможуть відвідувати початкові класи за місцем проживання», — наголосила Решмеділова.

Крім того, вона зазначила, що з цього року в школах буде впроваджуватися Концепція національно-патріотичного виховання, яка спрямована на те, щоб адаптувати шкільну освіту в умовах російської агресії.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 27Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Ти заслуговуєш кращого: Коли треба терміново кидати свого партнера
Ти заслуговуєш кращого: Коли треба терміново кидати свого партнера
Кожна дівчинка мріє зустріти принца і щоб далі все як в казці: довго і щасливо Але коли з'являється той самий ....
Скільки потрібно спати, щоб схуднути
Скільки потрібно спати, щоб схуднути
Недосипання заважає людям позбутися від зайвих кілограмів Той, хто спить менше рекомендованих восьми годин на ....
Як позбутися нічних кошмарів уві сні?
Як позбутися нічних кошмарів уві сні?
Природа людських сновидінь досі не до кінця вивчена Багато питань залишаються без остаточної відповіді, але па....
Медики підказали, на якому боці потрібно засипати
Медики підказали, на якому боці потрібно засипати
Дослідження вчених підтвердило сприятливий вплив на організм сну на лівому боці, повідомляється в матеріалі Fr....
П'ять прийме на кухні: як уберегтися від неприємностей
П'ять прийме на кухні: як уберегтися від неприємностей
Кухня — це серце вдома У цій частині вашого житла відбуваються і сімейні посиденьки, і серйозні розмови
більше матеріалів


/-0,52634811401367-/ /-pc-/
Top