В умовах, що склалися в Україні, зокрема внаслідок російської агресії, певні зміни в освітньому процесі відбуваються і повинні відбуватися. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив екс-міністр освіти і науки (2000—2005 рр.) і президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень.
«Зараз напрямок розвитку освіти продиктований змінами в людській цивілізації, діяльністю людини в 21 столітті, європейською інтеграцією України. Що стосується обставин, які треба враховувати, то, безумовно, дуже важливу роль відіграє національно-патріотичне виховання дітей. Ми не повинні мавпоподібно повторювати досвід тієї ж Росії у патріотичному вихованні. Нам потрібно виховання демократичної спрямованості, яке не сіяло б ворожості до інших народів, а яке ґрунтувалося б на глибокій повазі і любові до народу і шанобливому ставленні до інших народів», — розповів експерт.
За словами екс-міністра, займатися патріотичним вихованням треба як в освітньому процесі, так і поза ним.
«Наша академія була активно залучена до розробки концепції виховання і плану заходів. Тут все важливо — починаючи з поведінки вчителя, його симпатій. Від прикладів, які розв’язують на уроках математики, аж до усвідомлення подій, які відбуваються в країні, ознайомлення з боротьбою наших військових за території України, за звільнення регіонів, які знаходяться під тимчасовою окупацією. Це потрібна робота. Але вона обов'язково повинна бути в світлі формування європейського за своїм характером патріотизму. Патріотизму, заснованого на демократії, на людських цінностях, на повазі до людини, на любові до власного народу і толерантного ставлення до інших культур і націй», — наголосив Кремень.
Що стосується підручників історії, то, на його думку, переписувати їх зараз не треба через брак коштів.
«Але необхідні додаткові матеріали. Я знаю, що Міністерство освіти вже підготувало певні матеріали щодо пояснення історичних подій останніх кількох років, де мають бути представлені події, які потрапили в історію під назвою Революція гідності, і відобразити їх так, як було насправді. Показати захоплення Криму і вторгнення Росії поза міжнародними нормами, і події на Донбасі, які були б неможливі без активної участі РФ і поставок зброї. Треба вчити дітей основам захисту Батьківщини, знайомити з військовими частинами», — резюмував Кремень.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.