Концепція Міністерства фінансів досі не презентована, хоча було обіцяно, що її представлять 27 серпня, тому, найпевніше, на сьогодні у них не готові матеріали для того, щоб розказати про них на засіданні Національної ради реформ. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний експерт Ілля Несходовський.
За його словами, наразі вкрай складно говорити про ті моменти податкової реформи, які мають презентувати.
«Те, що було представлено на сайті Міністерства фінансів, зазнало критики з боку бізнесу, експертних кіл, громадськості, оскільки там нічого позитивного для економіки немає», — зазначив експерт.
Він наголосив, враховуючи те, що економіка в Україні падає, то представлені кроки — просто заморожування проблем, які у нас є.
«Я думаю, що падіння економіки триватиме і наступного року, якщо не зроблять радикальних кроків», — сказав експерт.
Він також зазначив, що на сьогодні Міністерство фінансів, в порушення указу Президента, відсторонило учасників цільової команди реформ від розробки податкової реформи і фактично розробляє податкову концепцію в односторонньому порядку, також команді реформ і тепер невідомо, що розробляє Мінфін.
«Невідомо навіть у контексті концепції, не кажучи вже про якісь законопроекти або чіткі формули», — сказав Несходовський.
На його думку, основою податкової реформи повинні бути зупинка кризи і зростання економіки.
«Необхідно змінити економічну модель перерозподілу валової доданої вартості, потрібно зменшити оподаткування заробітної плати, стимулюючи її зростання, і перекласти його на інші об'єкти — це найважливіше, що потрібно зробити», — наголосив економіст.
«Що стосується спрощеної системи оподаткування, враховуючи той негатив, який вони вже отримали (РРО та інші ініціативи), то чіпати її не потрібно. Коли у нас є величезна кількість інших підприємств, які заборгували десятки мільярдів гривень і не хочуть виплачувати їх. Відповідно, поки не вирішене з цим питання, то вибачте, не варто ловити тих людей, які нині перебувають на межі виживання», — сказав експерт.
Він зазначив, що ми повинні зробити Україну інвестиційно привабливою. Це можна зробити, перейшовши на систему оподаткування розподіленого доходу, тобто у випадку, якщо компанія інвестує кошти, отримані в результаті своєї діяльності, то відповідно ці гроші не виплачуються до бюджету, поки не виплачено дивідендів.
«Тобто, якщо я інвестую в своє підприємства, то я податок на прибуток не виплачую. Така модель діє в Естонії і, я вважаю, що така модель позитивно вплинула б на українську економіку», — резюмував Несходовський.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.